Reklama

Dzięki temu bateria smartfona może się ładować nawet 50 proc. szybciej

Istnieje wiele sposobów na powstrzymanie apatytu smartfona lub tabletu na energię. Ale czy można sprawić, aby podłączone do zasilania urządzenie ładowało się szybciej?

Ogromne zapasy energii zgromadzonej w baterii są wykorzystywane do zasilania modułów łączności - przede wszystkim komórkowej i WiFi. Jeśli je wyłączymy, to ogniwo nie tylko będzie się wolniej rozładowywać, ale również szybciej się naładuje.

Reklama

Phone Arena donosi, że wyłączenie wszystkich modułów łączności może poprawić tempo uzupełniania energii nawet o 50 proc. I co szczególnie istotne - wcale nie trzeba przekopywać się przez ustawienia i po kolei wyłączać wszystko, co tylko się da. Wystarczy przestawić smartfona lub tablet w tryb samolotowy.

Warto wiedzieć, że uniemożliwia to wykonywanie połączeń oraz korzystanie z internetu. Jednak kilkanaście minut (lub maksymalnie pół godziny) niezakłócanego ładowania wystarczy, aby zapewnić urządzeniu przyzwoity zapas energii.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem wydaje się ładowanie wyłączonego sprzętu, jednak przejście w tryb samolotowy jest szybsze i mniej kłopotliwe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje