Reklama

Apple ma 92 proc. przychodów z globalnego rynku smartfonów

Apple wciąż nie jest na pozycji lidera, jeśli chodzi o udziały w globalnym rynku smartfonów. Za to dosłownie miażdży konkurencję w kwestii przychodów operacyjnych, o czym informuje serwis The Wall Street Journal.

Amerykańska firma zakończyła pierwszy kwartał roku z niebotycznymi 92 proc. przychodów operacyjnych spośród 8 największych producentów branży smartfonów. Na drugim miejscu znalazł się Samsung z... 15 proc. udziałem. Pozostali mają raczej marginalne znaczenie. W tym momencie należy jednak wyjaśnić, dlaczego suma obu tych wyników wynosi ponad 100 proc.

Reklama

Niektórzy producenci wygenerowali bowiem ogromne straty. Jednym z nich jest HTC, który zakończył drugi kwartał z 256 mln dol. na minusie. Z kolei Xiaomi - jeden z największych chińskich i globalnych graczy - w ogólnie nie zarabia na swoich urządzeniach. Dzięki temu może utrzymywać niską cenę, a zysk przynosi mu sprzedaż akcesoriów i aplikacji.

Samsung sprzedaje więcej smartfonów niż Apple, ale to Amerykanie mają na nie nałożone ogromne marże, które generują przychody. Żaden inny producent nie może sobie na to pozwolić.

Średnia cena iPhone’a w roku ubiegłym wynosiła 624 dol. Dla Androida było to zaledwie 185 dol.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje