Reklama

Android 4.3 dla Galaxy Note 2

Użytkownikom zeszłorocznego flagowca Samsunga z serii Note przyszło dość długo poczekać na jakąkolwiek dużą aktualizację. Phablet wyszedł na rynek ponad rok temu z Androidem 4.1 i jeszcze do niedawna działał na...... 4.1. Jednak nastał w końcu ten szczęśliwy dzień i polscy użytkownicy Galaxy Note2 mogą oficjalnie cieszyć się nowym oprogramowaniem.

Oprogramowanie jest do pobrania przez OTA (Over the air). Jeśli nasz telefon sam nie wyświetlił komunikatu dotyczącego aktualizacji; to należy wejść w ustawienia i wybrać: "Informacje o urządzeniu" oraz "aktualizacja oprogramowania". Pakiet aktualizacyjny ma wielkość 698 MB. Warto również wspomnieć, że ta aktualizacja dotyczy tylko urządzeń niebrandowanych, czyli nieposiadających zmodyfikowanego oprogramowania przez sieć telefoniczną. Pozostali użytkownicy nadal będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Reklama

Co nowego wnosi aktualizacja?
1) Wsparcie dla smartwatch'a - Galaxy Gear
2) Samsung Knox
3) Samsung Wallet
4) Zmiany w interfejsie( nowy ekran blokady- z funkcją odblowania promieniem świetlnym, nowy kalkulator, nowa aplikacja zegara, nowe menu ustawień, nowy pasek powiadomień, widgety na ekranie blokady, nowy dyktafon, nowa klawiatura, zmieniony wygląd funkcji: multi window, odświeżony interfejs odtwarzacza, nowa galeria). Z elementów, które nie uległy zmianom to: pogodynka, interfejs aparatu.
5) Nowa funkcja aparatu: sound & shot - wykonywanie zdjęć wraz z krótkim nagraniem dźwiękowym.
6) Tryb samochodowy
7) Lepsze zarządzanie pamięcią RAM.
To tyle nowości, które odkryłem przez pierwszy dzień korzystania z nowego systemu. Jak udało wam się znaleźć coś więcej, to napiszcie o tym w komentarzu :)

Jako użytkownik owego modelu muszę przyznać, iż aktualizacja zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. System działa bardzo płynnie i sprawnie. Co prawda nie ma nic takiego, co by wbijało w fotel, ale myślę, że Samsung zrobił miły prezent na święta, także każdy kto ma możliwość aktualizacji, powinien z niej skorzystać. 

Marcin Opierowiec

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy Note II | Android 4.3 | aktualizacja Androida

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje