Reklama

Test Huawei Honor - wejście smoka

Chiński potentat telekomunikacyjny Huawei chce do 2015 roku zostać jednym z największych graczy na rynku telefonów. Pomóc mu w tym mają takie smartfony jak Huawei Honor. Jak sprawdza się on w praktyce?

Huawei Honor ma założeniu wypełnić lukę pomiędzy tanimi smartfonami, a potężnymi urządzeniami z uzbrojonymi w cztery rdzenie. Honor zadebiutował w zeszłym roku, ale w Polsce pojawił się dopiero w maju. Czy było warto czekać?

Pierwsze wrażenie

Reklama

Honor na pierwszy rzut oka robi pozytywne wrażenie - sprzęt ma 0,9 mm grubości i waży 140 gramów, zatem trochę więcej niż niektóre smartfony (np. taki Galaxy S II waży 114 gramów). Dzięki trochę większej wadze od razu jawi się jako solidny i wytrzymały. Liczbę przycisków ograniczono do minimum - mamy tylko cztery typowe dla Androida oraz przyciski zmiany poziomu głośności oraz przycisk włączający/wyłączający sprzęt.

Co w środku piszczy?

Honor ma 4-calowy ekran LCD FWVGA o rozdzielczości 854 na 480 pikseli oferujący dobrą jakość obrazu. Nie jest to oczywiście poziom telefonów kosztujących powyżej 2 tys. złotych, ale przecież nie o to tutaj chodzi. Telefon korzysta z systemu systemu Android 2.3.5 z nakładkami przygotowanymi przez producenta - Huawei Emotion UI (w czerwcu 2012 roku planowana jest aktualizacja systemu do Android 4.0). Muszę przyznać, że początkowo obawiałem się tego, co mógł przygotować nam Huawei - okazało się jednak, że nakłada Emotion jest dobra, oferując na przykład szybki dostęp do aparatu, rozmów oraz esemsów od razu po odblokowaniu telefonu. Optymalizacja systemu jest poprawna, dzięki czemu telefon działa płynnie. Zatem - to dobra informacja.

Z nietypowych rozwiązań software'owych można wymienić także Huawei Security Guard, która umożliwia ukrycie kontaktów z wybranymi numerami oraz zabezpieczenie hasłem SMS-ów. Drugim dodatkiem jest All Backup, służący do automatycznego zapisywania danych z pamięci telefonu. Te dwa rozwiązania mogą okazać się użyteczne w razie zgubienia smartfonu. W Google Play dostępne są tego typu aplikacje, ale tutaj dostajemy je od razu po zakupie. To się chwali.

Multimedia

Smartfon z Chin wyposażony w aparat HD o matrycy 8 megapikseli, jakość robionych przez niego zdjęć nie odbiega od standardów tego typu urządzeń - jest dobra, ale nie rzuca na kolana. Z drugiej jednak strony - raczej nikt nie spodziewał się, że smartfon zastąpi dobry i drogi kompakt. Podobnie wygląda kwestia nagrywania materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości 720p - są poprawne, ale można przyczepić się do poziomu rejestracji dźwięku w materiałach wideo, ponieważ mogłaby ona być lepsza. Telefon oferuje także możliwość wykonania zdjęcia przy zastosowaniu technologii HDR.

Bateria

Prawdziwie niespodziewanym plusem Honor okazała się bateria, która zapewnia ciągłą pracę - bez konieczności ładowania - przez prawie 48 godzin. Jak wiemy, niektóre smartfony mają problemy z ciągłym działaniem przez dobę, zatem bez wątpienia należy uznać ten element za plus Huawei Honor. Oczywiście wiele nadal zależy od ustawień poziomu jasności ekranu oraz wykonywanych czynności, ale Honor ma baterię lepszą nawet niż niektórzy drożsi konkurenci.

Huawei Honor - przykładowy materiał wideo:

Chińskie uderzenie

Pisanie podsumowania, które zaczynałoby się od zdania, że "chińskie technologie nie powinny kojarzyć się z tanimi i wadliwymi produktami" byłoby frazesem, ponieważ Huawei Honor nie jest pierwszym dowodem na to, że z Chin mogą trafić do nas produkty łączące dobrą jakość z odpowiednią ceną. Natomiast Honor jest bez wątpienia nie tylko przedstawicielem takiego gatunku, ale także dowodem dowodem na to, że warto wypatrywać kolejnych premier ze stajni Huawei. Honor to po prostu propozycja dla osób, które chcą czegoś więcej niż smartfona z niższej półki, a wizja kupowania czterordzeniowych urządzeń jest im zwyczajnie obca.

PLUSY

+ bateria umożliwiająca długą pracę,

+ dobre wykonanie i wytrzymałość,

+ funkcje Security Guard i All Backup.

MINUSY

- nie wnosi nic nowego,

- rejestracja dźwięku w materiałach wideo mogłaby być lepsza.

SPECYFIKACJA Huawei Honor:

- Procesor: 1.4GHz Snapdragon CPU, 512MB RAM,

- Android 2.3.5 z nakładką Huawei Emotion UI,

- Ekran LCD FWVGA o rozdzielczości 854 na 480 pikseli,

- waga: 140 g,

- wymiary: 122 na 61,5 na 10,9 mm.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: test | honor | Huawei | Smartfon do 1000 zł | Huawei Honor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje