Motorola Xoom - tablet androidowy

Testujemy tablet Motorola Xoom, pierwsze tego typu urządzenie, które powstało z myślą o systemie mobilnym Android 3.0. Co o nim sądzimy?

Mamy wreszcie konkurenta dla iPada oraz iOS, są to kolejno Motorola Xoom oraz system Android 3.0. To ważne połączenie, ponieważ Motorola Xoom powstawała we współpracy z Google, będąc platformą wyjściową dla systemu Android 3.0, tabletowego odpowiednika Androida znanego ze smartfonów. Jak wyszedł efekt końcowy?

Krótki opis techniczny

Reklama

Tablet Motorola Xoom wyposażony został w 1GHz dwurdzeniowy procesor i 1-gigową pamięć RAM. Dzięki platformie operacyjnej Android 3.0 (Honeycomb) możemy korzystać z takich funkcji jak obsługa widgetów, wielozadaniowość, przeglądanie stron w zakładkach oraz dostosowanie ekranu do preferencji użytkownika. Wszystko to wyświetlane jest na 10,1-calowym panoramicznym ekranie HD o rozdzielczości 1280 na 800.

Wbudowane łącze HDMI umożliwia projekcję i oglądanie filmów oraz zdjęć na ekranach telewizorów, czy monitorów. Tablet został również wyposażony w 5-megapikselowy aparat z funkcją video oraz kamerkę internetową o rozdzielczości 2MP, która pozwala na prowadzenie video konferencji przy użyciu aplikacji Google Talk.

Urządzenie oferuje oczywiście dostęp do pakietu usług Google Mobile, w tym m.in. Google Maps 5.0 z funkcjonalnością 3D oraz ponad 150 000 aplikacji w Android Market. Motorola Xoom obsługuje także wersję programu Adobe Flash Player - do pobrania z zasobów Android Market. Aczkolwiek niektóre strony uruchamiają się po otwarciu w wersji mobilnej (są tak rozpoznawane) - konieczne jest zatem przejście do pełnej wersji.

Nasz test wideo tabletu Motorola Xoom:

Motorola Xoom posiada wbudowany żyroskop, barometr, e-kompas, akcelerometr oraz adaptacyjne oświetlenie ekranu, automatycznie dopasowujące się do poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Tablet Motorola Xoom działa na naładowanej baterii około 8,5 godziny bez potrzeby ładowania baterii.

Podsumowanie

Dokładne omówienie Motorola Xoom oraz Androida 3.0 można znaleźć w naszym materiale wideo. Należy natomiast dodać, że Androida 3.0 już można aktualizować do wersji 3.1 (na razie jeszcze nie w każdym kraju, ale z czasem będzie to także możliwe w Polsce), co eliminuje niektóre z problemów z systemem. Natomiast samo urządzenie Motoroli jest poprawne, aczkolwiek zapewne jego następca będzie jeszcze lepszy - podobnie jak w przypadku iPada 2. Pomimo tego, mamy tutaj do czynienia z godnym konkurentem dla iPada i tak naprawdę jego potencjalnym zastępstwem.

Dostępność

Motorola Xoom dostępna jest w Polsce w sieci Era (T-Mobile) oraz w sprzedaży detalicznej w sugerowanej cenie 2 999 zł.PLUSY

+ ekran i wykonanie,

+ bateria pracująca przez długi czas,

+ dobra implementacja Androida 3.0,

+ dwie kamery.

MINUSY

- Xoom mógłby lepiej leżeć w dłoniach,

- nadal brakuje dobrych aplikacji dla Androida 3.0.

Dowiedz się więcej na temat: Android | tablet | Motorola | Motorola Xoom

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje