Modecom Portable Power - Podładuj swój sprzęt!

Jako wejście służy standardowa wtyczka USB (5V/0,5A) , a czas ładowania urządzenia określono średnio na 3,5 do 4 godzin. Jeśli tylko nasz komputer zaopatrzony jest w porty USB Sleep and Charge (odróżniające się od standardowych portów USB dodatkowym symbolem błyskawicy), będziemy mogli ładować urządzenie nawet przy wyłączonym komputerze. Produkt został wyposażony w cztery diody - trzy z nich o kolorze niebieskim sygnalizują stan naładowania baterii. Czwarta dioda sygnalizuje stan ładowania urządzenia (kolor bursztynowy), bądź pełnego naładowania baterii (kolor zielony).

Reklama

Wybierz odpowiednie gniazdko

Modecom Portable Power zaopatrzono także wyjście w postaci gniazdka DC (5V/ maksymalnie 1A). Aby umożliwić ładowanie różnych urządzeń w zestawie znajdują się cztery przejściówki:

- z DC na gniazdko USB,

- z DC na gniazdko DC (z mniejszego standardu na większy),

- z DC na wtyczkę mini USB (podłączany do przejściówki z DC na DC),

- z DC na złącze iPhone/iPod (podłączany do przejściówki z DC na DC) - współpracuje z modelami iPhone 2G i 3G.

Jak widać na powyższym zdjęciu, podłączenie końcówki przeznaczonej dla produktów Apple, powoduje zapalenie się diod sygnalizujących. Z ciekawości zostawiliśmy w takim stanie ładowarkę na całą noc, ale nad ranem urządzenie nie wskazywało ubytku energii i trzy diody paliły się dalszym ciągu. Tym niemniej jakieś zużycie z pewnością zachodzi. Być może jest to specyfika tego rodzaju połączenia lub była to wada konkretnego urządzenia, które otrzymaliśmy do testów.

W zapale ładowania wszystkich urządzeń przenośnych, które wpadną nam w ręce należy jednak zachować ostrożność i pamiętać o tym, że nie zawsze złącze mini USB jest wykorzystywane do ładowania, a w wielu przypadkach służy po prostu do transmisji danych (choćby w Nokii serii E51). Podłączenie do takiego portu tej przenośnej ładowarki będzie sporym faux pas, które może zakończyć się wizytą w serwisie. Przed zakupem produktu firmy Modecom do konkretnego urządzenia warto się upewnić, czy przenośna ładowarka na pewno będzie z nim współpracować.

Użytkowanie

Okazało się, że już w chwili podłączenia w celu naładowania Modecom Portable Power mieliśmy z urządzeniem niewielki problem. Materiały reklamowe ukazują Modecom Portable Powet gustownie ułożonego obok laptopa. Faktycznie, przy użyciu komputera przenośnego ładowanie urządzenia odbywa się w miarę komfortowo, ale co jeśli będziemy chcieli je podłączyć do komputera stacjonarnego?

Nie mając żadnego notebooka na stanie, użytkownik zmuszony skorzystać jest właśnie z w/w opcji. W takim przypadku przenośna ładowarka firmy Modecom po prostu zwisa z portu komputera, co stanowi widok może i malowniczy, ale niespecjalnie elegancki. Dodatkowo (jak na złość) akurat zdemontowaliśmy porty USB na przednim panelu komputera, które jednak i tak znajdowały się w takim miejscu, że urządzenie wisiałoby tak czy owak. "Zawiesiliśmy" więc przenośną ładowarkę w jedynym możliwym miejscu, czyli wykorzystując porty USB znajdujące się z tyłu komputera.

Co gorsza przez takie traktowanie osłona kabla USB ładowarki odłączyła się od wtyczki, przez co mieliśmy wrażenie, że ta zaraz się urwie (pod osłoną kryją się tylko dwa cieniutkie kabelki). Oczywiście produkt jest bardzo lekki, jednak podłączając/odłączając urządzenie w tak niewygodnym miejscu należy zachować stosowną ostrożność.

Dowiedz się więcej na temat: pojemność | porty | przejściówki | mp3 | bateria | sprzęt | iphone | ładowarka | urządzenie | firmy | Modecom

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje