Reklama

Modecom Portable Power - Podładuj swój sprzęt!

Wyobraźmy sobie, że wybieramy się w wyjazd na weekend, a jako ludzie nowocześni i rozmiłowani w technicznych nowinkach zabieramy ze sobą komórkę, smartfona, odtwarzacz MP3, GPS czy przenośną konsolę do gier. W pewnym momencie okazuje się, w którymś urządzeniu wyczerpała się bateria, a my nie mamy gdzie podłączyć się do gniazdka, lub co gorsza, zapomnieliśmy zabrać jedną z ładowarek.

Pół biedy jeśli brak zasilania dopadnie przenośną konsolę do gier, ale co w przypadku gdy jesteśmy zmuszeni wykonać ważny telefon, albo nasza latorośl zdecydowała się właśnie wykonać pierwszy krok w życiu, a my nie mamy jak uwiecznić tej chwili? Trudno przypuszczać, że posiadamy przy sobie zapasowe baterie do każdego z tych urządzeń. W takich właśnie przypadkach z pomocą może przyjść nam przenośna ładowarka Modecom Portable Power.

Reklama

Co to jest przenośna ładowarka i jak działa? Jest to nic innego, jak zewnętrzny akumulator, który dzięki odpowiednim portom i przejściówkom posiada możliwość podłączenia do wielu urządzeń przenośnych w miejsce standardowej ładowarki. Innymi słowy może służyć jako bateria do ładowania baterii .

W tym momencie nastąpi mała dygresja, celem sprecyzowania określenia "wielu urządzeń przenośnych". We wstępie można przeczytać o jakich urządzeniach jest mowa. Przy okazji informacji prasowych o premierze Modecom Portable Power, w sieci można było się natknąć na pytania internautów dotyczące tego, czy tej przenośnej ładowarki można użyć do ładowania notebooków (które to, jakby nie patrzeć, również są urządzeniami przenośnymi). Zanim ktokolwiek powtórzy to pytanie, proszę zwrócić szanowną uwagę na rozmiar i dane techniczne tego sprzętu, które to omawiamy poniżej. Urządzenie Modecomu można naładować za pomocą laptopa, ale w żadnym przypadku nie można go nim zasilać.

Na rynku można znaleźć przenośne ładowarki wykorzystujące baterie AA, czyli popularne paluszki, ładowarki wyposażone w baterie słoneczne, a nawet na korbkę. Przyjemność z wykorzystania podobnych urządzeń jest jednak niewielka, chociaż w ostatnim przypadku przynajmniej osoby postronne mogą mieć uciechę, obserwując jak z zaciętą miną kręcimy korbką.

Produkt firmy Modecom różni się od owych rozwiązań nie tylko ceną, ale też użytecznością oraz większą przyjemnością w eksploatacji.

Podręczny zestaw ratunkowy Modecom

Modecom Portable Power jest baterią litowo-polimerową (Li-Ion Polymer) o pojemności 1500 mAh. Produkt wyposażono w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe i przeciwzwarciowe, a zakres temperatury pracy określono na 0-40 stopni C. Jest to niewielkie, zgrabne urządzenie o wymiarach 87 na 58 milimetrów i grubości 8,3 mm, zatem niewiele większe od karty kredytowej (oczywiście nie licząc grubości), co powoduje, że jest bardzo wygodne w transporcie.

Nawet więc w przypadkach gdy wybieramy się na przebieżkę z odtwarzaczem MP3, Modecom Portable Power w kieszeni przeszkadzać nam nie będzie. Waga urządzenia to jedyne 50 gram. Aby uczynić je jeszcze wygodniejszym w transporcie producent dołączył do urządzenia wykonane z czarnego materiału etui, które zabezpiecza ładowarkę przed uszkodzeniami. Pokrowiec nie jest może jakościowo zbliżony do portfeli od Gucciego, ale też nie prezentuje się tandetnie. Niestety zbiera ono kurz z otoczenia w błyskawicznym tempie.

Testowany produkt ładujemy przez podłączenie do portu USB komputera (nie ma możliwości podładowania z gniazdka elektrycznego). Urządzenie posiada specjalne wgłębienie na wtyczkę USB, tak żeby nie przeszkadzała ona podczas transportu.

Dowiedz się więcej na temat: pojemność | porty | przejściówki | mp3 | bateria | sprzęt | iphone | ładowarka | urządzenie | firmy | Modecom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje