Reklama

U700 - cienkie lustereczko

Wow. Dostałem wypiękniony telefonik. Z takim Samsungiem jak U700 to śmiało można iść na podryw.

Nawet jeśli nic się nie uda zarwać, to przynajmniej możemy być pewni, że każdy, bez względu na płeć, zwróci uwagę na nasze urządzonko. W każdym razie w Redakcji wszyscy mi zazdrościli, że to ja mogę testować U700.

Reklama

Bo faktycznie - podobnie jak LG na wcześniejszych stronach, tak i ten Samsung to dwa najładniejsze w tym numerze produkty. Lustrzany panel, który po rozsunięciu zamienia się w spory ekran - to się musi podobać.

Samsung U700 to kolejny produkt z serii supercienkich telefonów. I nie dość, że cienki, to jeszcze z rozsuwaną klapką. Niestety - z tym rozsuwaniem to mały niewypał. Nie ma mianowicie żadnego wystającego elementu, który by pozwolił na łatwe rozsunięcie i zamknięcie klapki. Nie chodzi o sam mechanizm rozsuwania - ten jest wysokiej próby. Chodzi o to, że nie ma czego chwycić na płaskiej powierzchni. Lekko wystający dżojstik sprawy nie rozwiązuje, bo przyciągnięcie go powoduje, że zaczynamy niekontrolowaną wędrówkę po menu.

Z kremem nie podchodź

Podobnie z zasuwaniem. Palce się ślizgają, ekran się brudzi, menu wariuje. Nie - to telefon dla kobiet, pomyślałem i dałem go żonie. Niech się cieszy.

A tu - figa z makiem. Klapa na całego. Żonka akurat wysmarowała sobie ręce kremem. Nie dała rady ani otworzyć telefonu, ani zamknąć. No, ale skoro U700 jest ładnym produktem, to oznacza, że służy do patrzenia, a nie dzwonienia. Bo komfort używania go jest odwrotnie proporcjonalny do urody.

Bardzo ładna też w tym telefonie jest klawiatura. Idealnie płaska oczywiście. Klawisze są duże, wygodne, bardzo ładnie i równomiernie oświetlone. Nie można mieć problemu z wykorzystywaniem jej. Nawet jeśli ma się długie paznokcie lub tipsy, co też na koleżankach przetestowaliśmy. Po kłopotach z rozsunięciem nasze testerki były już raczej zadowolone.

Komu uda się jednak przełamać pierwsze lody, ten powinien mieć pierwsze powody do zadowolenia. Bo poza funkcjami tak oczywistymi jak rozmowa, SMS czy MMS telefon ten oferuje możliwość łączenia się z siecią za pomocą technologii HSDPA i szybkością 3,6 MB/s. Szkoda tylko, że możliwość wykorzystania takiej prędkości ma zaledwie 5 proc. użytkowników telefonii w Polsce, ale za to ganić trzeba operatorów, a nie dostawców telefonów.

Dowiedz się więcej na temat: samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje