Reklama

Sony Ericsson W710i - nowy telefon czy błąd w druku?

W710i, model Sony Ericssona wypuszczony na rynek w mniej więcej tym samym czasie, co jego brat bliźniak - Z710i, ma parę cech, jakie odróżniają go od wspomnianego modelu serii Z. I zapewniam, że różnic jest tu więcej niż miedzy W800 a W810.

Zacznijmy od wyglądu. Pierwsze, co rzuca nam się w oczy, to kolorystyka i odmienny design obudowy, która przecież ma ten sam kształt w obu modelach. W710 jest zdecydowanie bardziej młodzieżowy i bardziej stara się trafić w aktualne trendy, inaczej niż stonowany i uniwersalnie prosty Z710. Mamy tutaj więc, obowiązkowy dla serii W Sony Ericssona, kolor pomarańczowy, na szczęście w dość małych ilościach. Do tego szarografitowa kolorystyka, z przodu wyraźnie połyskliwa, tył utrzymany w tonacji perłowej. Ekran, identyczny jak w Z710, monochromatyczny o rozmiarze 128 na 128 centymetrów, spełnia podobną funkcję - wyświetla godzinę, status telefonu i informacje o odtwarzanej muzyce lub radiu.

Reklama

Różnice i podobieństwa

Zmianie uległy za to przyciski wokół wspomnianego ekraniku, które zostały powiększone i obleczone gumą, za co duży plus dla projektantów, ponieważ są bardzo wygodne. Dalej są to cztery guziki odpowiedzialne za obsługę odtwarzacza muzyki. I zaraz po tym, jak je pochwaliłem, muszę na nie ponarzekać - oznaczenia na nich są tylko lekko wytłoczone w gumie i są tego samego koloru co cały przycisk. Jesteśmy więc skazani na nauczenie się ich kolejności na pamięć lub na używanie ich tylko w pełnym słońcu, kiedy są dobrze widoczne. Nad ekranem umieszczono obiektyw aparatu fotograficznego i o dziwo, zrezygnowano w nim, z całkiem przydatnego, małego lusterka do robienia autoportretów, a takie znajdowało się w modelu Z710.

Zrobiono to prawdopodobnie ze względu na nową stylistykę telefonu, jednak dla mnie to niepotrzebny zabieg, zmniejszający funkcjonalność aparatu w komórce. Jeżeli już o aparacie mowa, to warto wspomnieć, że ten pozostał nieruszony.

Dowiedz się więcej na temat: przyciski | Sony Ericsson | błąd | telefon | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje