Reklama

Samsung Ultra Touch - filmowa komórka

Czy połączenie interfejsu dotykowego ze sprawną klawiaturą może stworzyć interfejs doskonały? Z odpowiedzią próbuje przyjść Samsung Ultra Touch.

Telefony komórkowe weszły w kolejny etap wyścigu technologicznego - obok aparatu fotograficznego o rozdzielczości 8 megapikseli, kolejną obowiązkową nowością staje się wyświetlacz AMOLED. Testowany Ultra Touch posiada obie innowacje i są to zarazem jedne z jego największych plusów.

Reklama

Pierwsze wrażenie

Opisywany telefon jest sliderem, ale dość nietypowym. Użytkownik dostaje w swoje ręce 2,8-calowy wyświetlacz dotykowy powstały na bazie wymienionej już tutaj technologii AMOLED. Nie zabrakło jednak wysuwanej klawiatury 3 na 4. Mechanizm sildera - jak w innych telefonach Samsung - sprawuje się w praktyce doskonale. Ultra Touch pod względem wykonania sprawia bardzo dobrze wrażenie - zatem mechanizm powinien służyć nam naprawdę długo.

Pomimo dotykowego ekranu nie zabrakło przycisków umieszczonych po bokach telefonu, służą one do zmiany poziomu głośności oraz uruchomienia spustu migawki. Na głównym panelu znajdziemy natomiast przyciski odpowiadające za odebranie/odrzucenie rozmowy oraz przycisk przenoszący nas o jeden poziom menu do tyłu.

Na bocznym panelu znajdziemy także łączone wejście na słuchawki/ładowarkę - niestety, nie jest to dobre rozwiązanie. Nie tylko mamy tu do czynienia z łączonym wejściem, ale dodatkowo za każdym razem musimy odsłaniać port wyjmując mają zaślepkę. Bardzo niepraktyczne.

Pomimo tego szczegółu Samsung Touch prezentuje się bardzo elegancko - Koreańczycy nie od wczoraj wiedzą, jak dobrze zrobić telefon z klapką. Włączmy zatem Toucha.

Pierwszy dotyk

Opisywany sprzęt korzysta z interfejsu TouchWiz, który znamy z innych dotykowych telefonów Samsunga. Jednak bynajmniej Ultra Touch nie korzysta z Windows Mobile - telefon pracuje na bazie systemu przygotowanego przez Samsunga. TouchWiz umożliwia umieszczanie na pulpicie widżetów: od kalendarza, przez odtwarzacz multimedialny, na wyszukiwarce Google kończąc (oczywiście, to nie wszystkie widżety). Takie dodatki są oczywiście naprawdę dobre, ale to tylko dodatki.

Pozostałe funkcje Ultra Touch nie zaskakują - oprócz pakietu wszystkich obowiązkowych w telefonach rozwiązań, Samsung praktycznie wykorzystał akcelerometr umieszczony w telefonie - nie tylko użyjemy go do zmiany poziomu zdjęć, ale dzięki niemu będziemy rzucać kośćmi (prosta gierka).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dotyk | telefony | interfejs | komórka | telefon | wideo | samsung | Touch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje