Samsung Galaxy S III - nasze pierwsze wrażenia

W Londynie odbyła się jedna z dwóch najgorętszych tegorocznych premier - pokaz Samsunga Galaxy S III. Czy nowa "Galaktyka" godnie zastąpi swoją niemalże doskonałą poprzedniczkę? Byliśmy na miejscu, aby to sprawdzić. Poniżej nasze pierwsze wrażenia.

Nowy Galaxy S nie zaskoczył nas swoim wyglądem. Producent nadał mu obły kształt, zrywając tym samym z ostrymi krawędziami, którymi wyróżniały się poprzednie modele. Dzięki temu świetnie leży w dłoni. Samsung nie zrezygnował z fizycznego i charakterystycznego dla linii Galaxy przycisku home. Tym razem towarzyszą mu dwa kolejne i dotykowe - cofnij oraz skrót do menu z aplikacjami otwartymi w tle. Całość prezentuje się pozytywnie. Charakteru nadają jej ciekawe wersje kolorystyczne - biała oraz szaroniebieska.

Ostry ekran

Obudowę wykonano z tworzywa, które koreański producent ochrzcił mianem hyperglaze. Już po pierwszym dotyku dało się odczuć, że jest ono niezwykle twarde i trudno będzie je zarysować. Nie wiemy natomiast, czy wyświetlacz ochrania kolejna generacja powłoki Gorilla Glass. Na ten temat nie było ani słowa. Sama konstrukcja jest zwarta i bardzo solidna. Złośliwi stracą argument, który wytaczali przeciwko poprzednim odsłonom serii S.

Samsung udowodnił, że nie boi się stosowania pokaźnych wyświetlaczy. Przekątna Galaxy S III mierzy 4,8 cala, więc jest większa od tych z HTC One X i Galaxy Nexusa. Wiele osób liczyło, że na pokładzie SGS III znajdzie się ekran wykonany w technologii Super AMOLED Plus. Niestety musimy zapomnieć o ostatnim członie tej nazwy. Również typ matrycy może wywołać uczucie niedosytu, ponieważ mamy do czynienia z Pen Tile. Jakość wyświetlanego obrazu stoi jednak na bardzo wysokim poziomie. Nie mogło zabraknąć ponadto rozdzielczości HD (720p) - 720 x 1280 pikseli.

Reklama

Prezentacja anglojęzyczna:

Domeną smartfonów serii Galaxy S była prędkość działania. Nowa odsłona nie zrywa z tradycją. Jest niezwykle szybka i płynna - zarówno podczas przechodzenia pomiędzy ekranami, jak również korzystania z aplikacji. Na wszystkich zrobiło to bardzo pozytywne wrażenie. W końcu sercem telefonu jest czterordzeniowy Exynos o taktowaniu 1,4 GHz, wspierany przez 1GB pamięci RAM i potężny układ graficzny. Na temat tego ostatniego producent, niestety, milczał.

Telefon, który nas widzi

Po wybudzeniu smartfona ze stanu czuwania rzuca się w oczy poważnie odświeżony interfejs TouchWiz Nature UX. Jest delikatniejszy, mniej kolorowy i po prostu ładniejszy od swoich poprzedników. Wygląd nie jest jednak jedyną jego zaletą. Wniósł bowiem mnóstwo nowych rozwiązań i aplikacji, którym poświęcono znaczną część prezentacji. Najważniejsze do SVoice, czyli sterowanie przy pomocy komend głosowych. Aplikacja działa w oparciu o 8 języków wśród których niestety zabrakło polskiego. Zainteresowani będą zmuszeni posłużyć się m. in. francuskim, angielskim, niemieckim czy hiszpańskim. Ale funkcja działa jak należy - sprawdziłem to pytając o pogodę w Londynie. System już po chwili wyświetlił odpowiednie dane.

- To telefon który widzi, słyszy i reaguje na nasze polecenia i intencje. Jest inspirowany naturą i stworzony dla ludzkości - powiedział podczas prezentacji JK Shin. Oznacza to, że dzięki nowym funkcjom może nas widzieć, słyszeć i rozumieć. Dzięki funkcji Smart Stay jego ekran nie wygasi się, dopóki telefon widzi, że mamy otwarte oczy i patrzymy na niego. Wykorzystuje tutaj aparat umieszczony na przednim panelu. Ciekawie prezentuje się rozwiązanie polegające na intuicyjnym telefonowaniu do osoby, do której piszemy wiadomość SMS. Podczas tej czynności wystarczy przyłożyć słuchawkę do ucha, aby zainicjować połączenie.

Nie mogło zabraknąć rozbudowanych funkcji społecznościowych. Face Recognition sprawia, że twarze osób znajdujących się na zdjęciu zostaną automatycznie rozpoznane przez nowego Galaxy i otagowane - Social Tag.

Smartfon dla człowieka

Całość prezentuje się znakomicie, chociaż nietrudno odnieść wrażenie, że wiele z tych elementów widzieliśmy już wcześniej. Nie zmienia to faktu, że na nasz rynek trafi wkrótce świetny, bardzo szybki i naszpikowany nowościami telefon. Galaxy S III to mariaż ciekawych rozwiązań z silnym aspektem użytkowym. Samsung ma rację - to telefon dla każdej osoby, która chce korzystać z nowoczesnych technologii, ale nie chce zagubić się w gąszczu gadżeciarskich i bezużytecznych wodotrysków.

Samsung Galaxy S III pojawi się w Polsce 29 maja - jego cena nie jest znana.

Pełna specyfikacja Samsung Galaxy S III:

- wyświetlacz: 4,8" HD Super AMOLED, rozdzielczość 1280 x 720 pikseli,

- procesor 1.4GHz, Exynos 4 Quad,

- pamięć RAM 1 GB,

- grubość 8,6 mm/ waga 133 g,

- aparat: główny 8 mpix /przedni 1,9 mpix,

- komunikacja: WiFi a/b/g/n, NFC, GPS i GLONASS i Bluetooth 4.0,

- system: Android 4.0 z TouchWiz,

- dodatkowe funkcje: S Voice, Smart Stay, Direct Call, S Bean.

Jakub Płaza, Londyn

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy S | Smartfon | Galaxy S III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy