Reklama

Samsung F210 - Muzyczny "scyzoryk"

Nowy muzyczny telefon Samsunga przypomina kolorowy, "scyzorykowy" model X830, który w 2006 roku pojawił się na polskim rynku. Bezpośrednim poprzednikiem tej nietypowej komórki jest jednak F200. Samsung po raz trzeci sięga po sprawdzoną i wciąż doskonaloną formułę.

Jedno trzeba powiedzieć od razu, Samsung F210 nie jest telefonem dla każdego. Przypuszczalnie większość użytkowników - zwłaszcza panów - odstraszy nietypowa obudowa urządzenia - wąska, ale za to gruba, z klapką przekręcaną o 180 stopni. Tradycjonalistom, przywiązanym do standardowych rozwiązań, zapewne nie przypadnie do gustu klawiatura niewiele szersza od kciuka i równie smukły wyświetlacz (przekątna 1,46 cala, 128 x 220 pikseli).

Reklama

Nie jest to, jak można sądzić, telefon komórkowy z dodanym playerem MP3, lecz na odwrót - odtwarzacz muzyki wyposażony w telefon GSM. Już nawet sam wygląd upodabnia gadżet Samsunga do typowych empetrójek. Stąd też F210 spodoba się tylko tym użytkownikom, którzy każdą wolną chwilę umilają sobie słuchaniem muzyki, a funkcje telefoniczne mają dla nich drugorzędne znaczenie.

Jak działa F210?

Po odchyleniu klapki, urządzenie uaktywnia się w trybie telefonicznym. Na wyświetlaczu widać typowy pulpit z rzędem ikon. Chociaż ekran ma żywe barwy (obsługuje 262 tys. kolorów), to wcześniej czy później jego małe rozmiary dają się we znaki. MMS-y, filmiki wideo czy własne zdjęcia z aparatu, jak również sam podgląd cyfrówki, nie wyglądają zachwycająco. Stąd też nie polecam F210 miłośnikom wizualnych multimediów.

Pod wyświetlaczem znajduje się kółko nawigacyjne "jak w iPodzie". Jest to podstawowe narzędzie zapewniające obsługę funkcji telefonicznych i - przede wszystkim - muzycznych. Obracając kółko, możemy przewijać listę, a klikając w jeden z czterech kierunków wywołujemy kontekstowe funkcje. Na środku znajduje się główny przycisk wyboru. Ten pomysł na ogół się sprawdza, jednak obsługa kółka wymaga pewnego treningu, bo nie zawsze jest intuicyjna. Ze względu na niewielkie rozmiary i czułość kółka, panie będą miały mniejsze problemy z obsługą F210.

Klawiatura alfanumeryczna telefonu, chociaż bardzo wąska, jest całkiem wygodna. Projektantom udało się optymalnie wykorzystać daną im powierzchnię, dzięki czemu nie występują żadne problemy z wpisywaniem numerów, tworzeniem wiadomości SMS i MMS. Obsługę telefonu ułatwiają także tradycyjne klawisze funkcyjne, w tym przycisk aparatu cyfrowego, umieszczony między dwoma softkeysami.

Dowiedz się więcej na temat: komórki | menu | problemy | pamięć | pliki | radio | scyzoryk | telefon | mp3 | samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje