Reklama

Nokia 5700 XpressMusic - już nie zabawka, jeszcze nie wysoka półka

Pierwsze wrażenie po obejrzeniu telefonu Nokia 570 XpressMusic jest takie, że to plastikowa zabawka. Bo na pewno nie takie, że to telefon 3G. Wrażenia dopełnia sposób otwierania klapki celem włożenia baterii, lub karty. Czegoś takiego jeszcze dotąd nie było.

Klapka się nie przesuwa, a podnosi. Żeby ją zdjąć trzeba... pociągnąć za wystające plastikowe coś. To coś bardzo łatwo urwać, a nawet jeśli się uważa, to po prostu w trakcie używania niszczy się. "Problematyczna" jest też klapka osłaniająca wejście ładowarki, USB i karty pamięci. Ciężko i raczej nie ma co wróżyć jej długiego żywota. Przez USB bateria nie jest ładowana. Telefon sprawia wrażenie dużego i ciężkiego.

Reklama

Dużo miejsca zajmuje wyświetlacz o rozmiarach 34x45 mm. o rozdzielczości 240x320 pikseli i 16 mln. kolorów. Obraz widoczny także w słońcu. Masa jest zasługą materiałów użytych w budowie tego telefonu. Klawiatura jest automatycznie podświetlana w zależności od ilości światła zewnętrznego. Charakterystyczną cechą tego modelu jest obrotowa dolna część zawierająca z jednej strony klawiaturę, z drugiej klawisze funkcyjne odtwarzacza muzycznego. Odwrócenie tej części powoduje uaktywnienie określonej funkcji.

Jeżeli obiektyw jest na wprost uruchomimy tryb zdjęć, przełączając joystikiem możemy wybrać tryb zdjęć statycznych, nagrywanie wideo, lub tryb panoramy. Klawisz włączania/pauzowania muzyki będzie służył wtedy do uruchomienia migawki. Obraz widzimy na dużym ekranie w poziomie dzięki czemu fotografowanie jest wygodne. Jednak użytkowników bardziej od wyglądu interesuje to, co telefon potrafi. A z tym, w przypadku Nokii 5700, jest już dużo lepiej. Telefon pracuje w technologii 3G, oprócz Bluetooth, dostępny jest port IrDA i USB. Do synchronizacji z komputerem służy Nokia PC Suite, z Outlookiem 2007 są synchronizowane także zdjęcia kontaktów.

Zabawa muzyką

Urządzenie jest smartfonem opartym na Symbianie 9.2, więc mamy możliwość rozszerzenia jego możliwości o dodatkowe oprogramowanie. Wprawdzie telefon zawiera oprogramowanie do odtwarzania multimediów w stylu RealPlayer i Flash, ale jeśli będziemy chcieli odtworzyć bardziej popularny format .avi to musimy zainstalować dodatkowe oprogramowanie, np. DivX Player.

Dowiedz się więcej na temat: dźwięk | Wyposażony | karty | oprogramowanie | bluetooth | zabawka | telefon | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje