Reklama

myPhone 1050 - chiński kalkulator

To było do przewidzenia - pojawia się coraz więcej telefonów skierowanych do seniorów, a wiec z maksymalnie uproszczoną obsługą. W końcu społeczeństwo się starzeje. Na razie jednak operatorzy podchodzą do takich modeli dość ostrożnie.

a rynku pojawiło się kolejne z urządzeń, które skierowane jest do starszej i mniej wymagającej grupy użytkowników. Stąd niejako podwójna nazwa telefonu. Formalnie to myPhone 1050 simply (czyli "prosty") i taką też nazwę znajdziemy na pudełku. Ale już na instrukcji obsługi pojawia się nazwa my-Phone 1050 senior.

Reklama

Tak, czy owak jest to to samo urządzenie. myPhone 1050 simply pojawił się w ofercie nowej telefonii komórkowej "wRodzinie", która właśnie taką grupę docelową sobie wybrała. Choć niewiele brakowało, aby się tam nie pojawił bo wyrób myPhone'a okazał się być "za mało polski" (przynajmniej według ojca Tadeusza Rydzyka). A to dlatego, że jest składany w Chinach, a nie w Polsce.

Dla dobrze widzących

Pierwsze wrażenie jest takie, że telefon przypomina raczej kalkulator. Jest właśnie takich rozmiarów, ma duże klawisze, za to malutki wyświetlacz. W efekcie ten mały ekran potrafi czasem wprowadzić w błąd w najmniej spodziewanym momencie. Ponieważ jest mikrych rozmiarów, wyświetlane litery i cyfry muszą być duże. Oznacza to, że siłą rzeczy mieści się ich tylko jeden rząd i nie możemy widzieć np. całego SMS-a, a jedynie czytać go linijka po linijce.

Pół biedy, jeśli są w nim tylko wyrazy. Liczby myPhone 1050 potrafi nie przenosić w całości, a podzielić jak mu się spodoba. Przykładowo - liczba 576.39 jeśli się zmieści, będzie pokazana w całości, ale jeśli nie, to w jednej linijce pojawi się "57" jako dwa ostatnie znaki, a w kolejnej "6.39" jako cztery pierwsze. Cóż, pozostaje czytać uważnie i ze zrozumieniem. I mieć dobre okulary, bo wyświetlacz nie jest tak czytelny, jak przedstawia go producent.

Im prościej, tym lepiej

Ekran może się nie udał, ale inne elementy już są znacznie bardziej przyjazne starszym datą użytkownikom komórek. Jeśli ktoś używał wcześniej innej komórki, będzie musiał trochę zmienić przyzwyczajenia - myPhone nie ma klasycznych przycisków typu "OK", czy "C" cofającego ostatnie polecenie. Z powodzeniem zastępują je (głównie z racji małych rozmiarów urządzenia) klawisze z zieloną i czerwoną słuchawką, które przy okazji pełnią jeszcze kilka innych funkcji.

Dowiedz się więcej na temat: chiński | kalkulator | myPhone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje