Reklama

LG Arena KM900 - trójwymiarowy telefon

Koreańskie LG rzuca wyzwanie pozostałym producentom telefonów z interfejsem dotykowym - ich napakowany gadżetami telefon, LG Arena, ma wygrać z konkurencją dzięki interfejsowi 3D.

Telefony z interfejsem dotykowym już nie są modą, ale absolutną koniecznością - każda firma musi mieć w swoim portfolio tego typu urządzenia. Koreańskie LG nie pozostaje w tyle, prezentując swoją odpowiedź na iPhone'a, Omnię oraz aparaty HTC - LG Arena "uzbrojona" w interfejs S-Class.

Reklama

Design

Jeden rzut oka na LG Arena i od razu widzimy, że jest to telefon stworzony z myślą o dotyku - ilość przycisków ograniczono do minimum. Na gustownie (i solidnie) wyglądającej, metalowej obudowie znajdziemy tylko podstawowe przyciski (zwiększanie/zmniejszanie poziomu głośności, spust aparatu i przycisk on/off). Wymiary omawianego telefonu to 105,9 na 55,3 na 11,95 mm. Całość dobrze leży w dłoni, głównie dzięki temu, że telefon jest masywny (ale bynajmniej nie ciężki). Model LG Arena będzie dostępny w kolorach srebrnym oraz czarnym w obudowie tytanowej.

Telefon zatem prezentuje się dobrze. Na szczęście LG zdecydowało się na umieszczenie w nim wyjścia słuchawkowego 3,5 mm jack, dzięki czemu do telefonu możemy podpiąć dowolne słuchawki. Co ważne, port umożliwiający ładowanie telefonu oraz transfer danych został umieszczony za przesuwaną osłoną, zamiast standardowych zaślepek, których wyjmowanie zostawiało odstające elementy. Słuszna decyzja.

3D w komórce

Największą gwiazdą Areny ma być interfejs użytkownika S-Class, który został zaprojektowany od podstaw przez LG. Przez producenta został on dumnie określony mianem trójwymiarowego. Co oznacza to w praktyce? Jego podstawowym elementem jest sześcian z czterema konfigurowalnymi ekranami głównymi, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji - kolejne ekrany wybiera się, obracając sześcian jednym ruchem palca. Telefon po prostu tworzy wizualizację sześcianu, który możemy obracać ruchami palca. Wygląda to oczywiście dobrze, ale tak naprawdę do jedynie dodatek.

Dodatek szczególnie zaskakujący, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na poszczególnych "ścianach" (czyli po prostu na kolejnych ekranach menu) można umieścić skróty do najczęściej używanych aplikacji, ulubionych widgetów, kontaktów czy też plików multimedialnych. Co tu dużo mówić, rozłożenie ikon, a nawet ich sam wygląd, przypomina trochę iPhone'a. Ikony można oczywiście ustawiać według własnych preferencji.

Kolejnym elementem mającym być nowością przygotowanego przez LG interfejsu 3D są tzw. listy elastyczne, które ułatwiają przeglądanie kontaktów i innych informacji przechowywanych w formie katalogów. Dotknięcie przycisku na liście powoduje jego rozciągnięcie, co pozwala wyświetlić bardziej szczegółowe informacje i opcje oraz ułatwia edycję.

Ciekawie prezentuje się także interfejs służący do oglądania zdjęć, przypominając Cover Flow z iPhone'a - nie trzeba chyba dodawać, że prezentuje się od równie dobrze. LG Arena 3-calowy pełny ekran dotykowy o rozdzielczości 720 na 480 WVGA, która daje czterokrotnie ostrzejszy obraz niż rozdzielczość QVGA. Jakość ekranu zaskakuje pozytywnie - zdjęcia wyglądają doskonale.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ekran | wideo | iphone | telefony | trójwymiarowy | telefon | Arena

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje