KF750 Secret - stylowa sprawa

Technologia już nie wystarczy. Aby przyciągnąć uwagę potrzebne jest coś więcej - LG w telefonie LG KF750 Secret stawia na styl. Czy z sukcesem?

Seria telefonów KF Black Lable kryła już niejedną niespodziankę - to dzięki niej ogromną popularność zdobył telefon Chocolate, a potem - doskonale znany także w naszym kraju - LG Shine. Teraz nadeszła pora na KF750 Secret.

Trzeba mieć styl

Już samo pudełko jest stylowe - małe, czarne, a w środku - w osobnych pudełeczkach - znajdziemy telefon, ładowarkę, zestaw słuchawkowy (dobrej jakości - chociaż nie należy liczyć na rewelację) oraz dokumentację i sterowniki.

Jednak to telefon ma być głównym bohaterem - i trzeba przyznać, że jest to bohater pierwszej kategorii. Przede wszystkim - do przygotowania obudowy telefonu wykorzystano włókno węglowe i hartowane szkło. Całość prezentuje się po prostu elegancko. Kiedy telefon jest zamknięty (całość opiera się na mechanizmie slidera), od razu w oczy rzuca się "obramowanie" zrobione z hartowanego szkła oraz skóra pokrywająca górną część telefonu. Kolor czarny doskonale łączy się tutaj ze srebrem metalu. Całość dopełnia białe logo LG.

Wystarczy otworzyć komórkę i od razu włączą się podświetlane na błękitnie przyciski dotykowe neon touch. Na głównym panelu nawigacyjnym znajdziemy cztery dotykowe przyciski kierunkowe oraz dwa górne przyciski odpowiedzialne za zatwierdzanie opcji pojawiających się na wyświetlaczu. Do tego dochodzi jeszcze srebrny przycisk zatwierdzający oraz znajdujące się na dole srebrne przyciski przyjmowania/odrzucania rozmów oraz przycisk Cancel.

Reklama

Poniżej panelu nawigacyjnego znajdziemy oczywiście przyciski alfanumeryczne. Są one duże i bardzo wygodne w obsłudze, zatem nie można tutaj mieć absolutnie żadnych zarzutów. Z drugiej strony telefonu znajdziemy aparat oraz ozdobną klapkę kryjącą za sobą wejście na kartę SIM, kartę microSD oraz baterię. Po bokach nie ma większych zaskoczeń - wejście na ładowarkę/kabel USB oraz przyciski odpowiedzialne za poziom głośności, robienie zdjęć, sprawdzenie liczby uruchomionych aplikacji oraz - to nowość - przycisk uruchamiający panel dotykowy. O tej ostatniej funkcji szerzej w dalszej części tekstu.

Podsumowując, telefon ma wymiary 102.8 na 50.8 na 11.8 mm (jest zatem naprawdę cienki - to robi wrażenie), a jego waga to 116 g. Przy tak solidnej konstrukcji większa waga nie może zaskakiwać, ale trzeba zaliczyć to na plus. Secret prezentuje się po prostu doskonale. Tutaj LG wywiązało się ze swoich zobowiązań wobec klienta na szóstkę. Pora włączyć telefon.

Kwestia dotyku

Oprogramowanie znajdujące się w LG Secret znamy już z wcześniejszych modeli LG. Nie zaskakuje ono wykonaniem, prezentując białe ikony (oraz czcionkę) na czarnym tle. Poruszanie się po menu czasami sprawia drobne problemy - wszystko za sprawą dotykowych przycisków. Czasami naciśniemy je przez przypadek, czasami próbujemy je nacisnąć, ale nie poruszamy się po menu. Przy zamykaniu i otwieraniu mechanizmu slidera (który sam w sobie działa bardzo dobrze), przez przypadek możemy nieraz nacisnąć dotykowe przyciski, tym samym niepotrzebnie wchodząc do menu.

Zresztą opisywane tutaj przyciski, wraz z systemem operacyjnym zainstalowanym na telefonie, potrafią działać z poślizgiem, a aplikacje uruchamiają się czasami z jedno lub dwusekundowym opóźnieniem. To tak naprawdę największy zarzut wobec tego telefonu.

Natomiast do funkcjonalności czysto telekomunikacyjnych nie można już mieć zarzutów. Przez telefon rozmawia się naprawdę dobrze, także internet (obsługa 3G) nie sprawia problemów, chociaż firmowo instalowana na LG Secret przeglądarka nie zaskakuje - jest po prostu dobra. Ponadto jej obsługa przy pomocy dotykowego panelu sprawia, że czasami nie damy rady trafić od razu w konkretny odnośnik.

Telefon pozwala także na przeglądania zdjęć i dokumentów zapisanych w formacie Word, Excel i PowerPoint. W komórce zainstalowano pakiet usług Google, dzięki któremu możliwe jest sprawdzanie poczty Gmail, używanie serwisu GoogleMaps oraz wyświetlania filmów bezpośrednio z YouTube. Skoro przy rozrywce - mocną stroną Secret okazują się być multimedia.

Magiczna kula

Dostęp do muzyki, gier, zdjęć oraz radia i dokumentów możemy otrzymać dzięki ekranowi dotykowemu Touch Media. Po przytrzymaniu przycisku po prawej stronie telefonu wyświetlacz telefonu zamienia się w ekran dotykowy. Nie ma mowy o szaleństwach na poziomie iPhone'a, ale mechanizm jest sprawny.

Przy pomocy opisywanego menu możemy wybrać odtwarzacz muzyczny (obsługa przycisków przy pomocy dotyku), zdjęcia (tutaj również korzystamy z dotyku). Podczas przeglądania zdjęć przyda się wbudowany w telefon czujniku ruchu, który pozwala automatycznie obracać ekran i wyświetlać obrazy w poziomie lub pionie. Akcelerometr - bo tak nazywa się to urządzenie - będzie pomocny także przy grach. Wejściowo mamy do dyspozycji grę traktującą o baseballu (uderzamy telefonem), łowienie ryb (telefon robi za wędkę) czy dobrze znany z innych telefonów/odtwarzaczy labirynt i kulkę, którą musimy przez niego przeprowadzić. Jednak najbardziej zabawną dla kilku osób okazuje się gra Magic Ball, w której to magiczna kula... odpowiada na nasze pytania, po tym jak potrząśniemy komórką.

Nie zabrakło także aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5 Mpix pozwalającego na robienie zdjęć, a także na rejestrowanie filmów z szybkością 5, 30 lub 120 klatek na sekundę. Zdjęcia wychodzące przy pomocy aparatu umieszczonego w telefonie nie reprezentują tego samego poziomu, co aparaty z serii Nseries lub telefoniczne Cyber-shoty, ale są zaskakująco dobre. Szkoda, że od LG dostaniemy diodę LED w roli lampy, a nie lampę ksenonową.

Przy okazji, telefon pozwala także odtwarzać filmy w formacie DivX, a zarejestrowane obrazy można poddać obróbce korzystając z funkcji edycji twarzy lub opcji Movie Maker (podłożyć dowolny dźwięk pod nagrane filmy). Możliwości LG Secret dopełnia funkcja SmartLight automatycznie dostosowująca poziom oświetlenia obrazu do zewnętrznego światła.

Umieszczony w telefonie wyświetlacz ma przekątną 2,4 cala i potrafi obsłużyć rozdzielczość 240 na 320. W praktyce sprawdza się dobrze, chociaż pod światło - co nie zaskakuje - widoczność będzie ograniczona. Wyświetlacz obsługuje 256 tys. kolorów.

Bateria

Na koniec należy napisać kilka słów o baterii, z jakiej korzysta Secret. Telefon wytrzyma około 3,5 do 4 godzin rozmowy. Jeśli używamy go w standardowy sposób (kilkanaście minut rozmowy, wysyłanie SMS-ów, robienie zdjęć, trochę gier) - po 40 godzinach trzeba go będzie naładować. Telefon ma dość mało sympatyczną przypadłość do informowania nas o słabej baterii na kilka minut przed jej wyczerpaniem. Bez ładowania się nie obędzie.

Sekret LG

LG KF750 Secret okazuje się być bardzo ciekawym wyborem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. O ile Shine bardziej pasował do pań, tak ten model jest już w pełni "uniseksualny". Jeśli ktoś szuka stosunkowo niedrogiego (1,2-12 tys. zł), elegancko prezentującego się telefonu - Secret wydaje się być doskonałą opcją.



PLUSY

- bardzo dobre wykonanie

- mechanizm Touch Media

- gra Magic Ball:)

MINUSY

- pewne problemy z klawiaturą dotykową

- brak WiFi oraz modułu GPS

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: styl | menu | przyciski | telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy