Reklama

KF600 - komórka jutra

Klawisze są zbędne? Na rynek trafia oryginalny telefon z dotykową nawigacją - LG KF600. Oto pierwszy w Polsce test nowej komórki LG.

Na półce w pierwszym lepszym salonie GSM znajdziemy setki podobnych do siebie komórek. Dzisiaj próba stworzenia oryginalnego, niecodziennego telefonu jest szalenie trudna. W większości producenci prześcigają się w faszerowaniu swoich urządzeń coraz to lepszymi technologiami, czy oryginalnym designem. Raz na jakiś czas pojawi się iPhone lub coś równie ciekawego. Koreański LG próbuje dokonać właśnie takiej rewolucji przy pomocy telefonu KF600. Czy udało się?

Reklama

Sześcian z niespodzianką

Trzeba zacząć od pudełka, które samo w sobie jest niecodzienne. Kształtem przypominając sześcian, pudełko otwiera się odsłaniając kolejne warstwy. W środku, oprócz telefonu, znajdziemy ładowarkę, zestaw słuchawkowy, kabel do transferu danych, pokrowiec na telefon oraz płytkę CD ze sterownikami.

Skupmy się na opisie telefonu. Całość ma wymiary 101,2 mm (dł.) na 50,7 mm (sz.) na 14,1 mm (gr.). Z przodu znajdziemy dwa wyświetlacze - to wizytówka tego telefonu i jego największa innowacja. Górny wyświetlacz ma 2 cale i 320 na 240 pikseli, obsługując jedynie 262 tys. kolorów. Dolny wyświetlacz ma 240 na 176 pikseli, 1,5 cala, i obsługuje 262 tys. kolorów. Telefon waży 107 g, czyli stosunkowo niewiele.

Nie ulega wątpliwości, że KF600 prezentuje się naprawdę okazale. LG wykorzystało do jego wykończenia bardzo dobrej jakości czarny plastik, dodatkowo telefon wyposażono w aluminiową ramkę rozdzielającą główny korpus od slidera. Dzięki temu rozwiązaniu aparat sprawia wrażenie jeszcze bardziej solidnego.

Ponieważ KF600 opiera się na nawigacji dotykowej, LG ograniczyło liczbę przycisków do minimum. Po lewej stronie znajdziemy przyciski służące do zwiększania/zmniejszania poziomu głośności oraz przycisk automatycznie uruchamiający odtwarzacz MP3. Po prawej stronie umieszczono spust aparatu oraz wejście na ładowarkę/kabel służący do transferu danych. To tyle. Pełen minimalizm - robi wrażenie.

Telefon otwiera się bez najmniejszego problemu - Koreańczycy wiedzą, jak robić dobre slidery. Po otwarciu KF600 aktywują się oba ekrany. Pora zacząć zabawę.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: przyciski | panel | maks | bluetooth | mp3 | menu | komórka | wideo | telefon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje