Reklama

iPhone 3G - po prostu iPhone

iPhone - smartfon Apple, do którego przyrównywane są inne produkty. Stał się on wyznacznikiem kierunku, w którym idzie cała mobilna technologia. Jak sprawuje się w praktyce?

Jego design może się na pewno podobać. Fortepianowa czerń obudowy nadaje urządzeniu wygląd jednolitej płaskiej bryły. Odnosi się wrażenie, że użytym materiałem jest polerowany plastik o lustrzanych właściwościach. Front oddziela się od reszty metalowym, połyskującym chromowo, paskiem. Chroni on dużych rozmiarów wyświetlacz 3,5". Nad nim ujrzymy wycięcie słuchawki, zaś pod nim znajduje się lekko wklęsły przycisk oznaczony kwadracikiem. Słuchawka jak i dwa znajdujące się w podstawie telefonu głośniki okryte są metalową gęstą siatką, co wygląda estetycznie. W podstawie jest jeszcze gniazdo połączeniowe Apple'a. Służy ono do synchronizacji danych oraz stanowi wyjście TV.

Reklama

Boki telefonu są opływowe, tył lekko zaokrąglony, co powoduje, że wygodnie leży w ręku, mimo sporych rozmiarów. Spodnia części obudowy to mały obiektyw otoczony chromową wstawką oraz lusterko w kształcie loga Apple'a. Obudowa jest skręcona za pomocą śrubek więc, gdybyśmy chcieli wymienić baterię, musimy się udać do serwisu.

Telefon ma niewiele przycisków sterujących. Oprócz tego pod ekranem na lewym boku usytuowano regulację głośności oraz przełącznik w tryb wibracji. W górnej części iPhone'a producent umieścił przycisk włączania/wyłączania ekranu, co równocześnie stanowi jego blokadę. Zaraz obok znajduje się gniazdo karty SIM. Aby się do niego dostać, musimy cienkim przedmiotem trafić w otwór przy nim i wciśnięciem uruchomić mechanizm wysunięcia ramki z SIM-em. W tej części znajduje się też wyjście audio 3,5 mm.

Dowiedz się więcej na temat: urządzenie | ekran | dostęp | apple | telefon | menu | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje