Reklama

6210 Navigator - zwiedzamy Paryż

Papierowe mapy do plecaka! Nawigacja to nie tylko samochody - udowadnia to Nokia 6210 Navigator oraz aplikacja Nokia Maps 2.0. Sprawdźmy, jak cały komplet dał sobie radę w Paryżu.

Wakacje w pełni, a przez całą Europę przechodzą pielgrzymki turystów z mapami w dłoniach. Ja także byłbym jednym z nich, zwiedzając stolicę Francji - na szczęście na ratunek przyszła mi fińska Nokia oraz wypuszczony przez nią na rynek telefon stworzony z myślą o nawigacji - 6210 Navigator. Obecnie GPS jest jednym z najgorętszych produktów na rynku. Jednak niewiele tego typu rozwiązań sprawdza się, kiedy nie korzystamy z samochodu. W lutym zwiedzaliśmy Barcelonę z 6110 Navigator i Nokia Maps - teraz przyszła chwila na 6210 Navigator i Nokia Maps 2.0.

Reklama

Wskaż drogę

Już po wyjęciu z pudełka widać, że 6210 wygląda znacznie lepiej niżą swój poprzednik. Podobnie jak inne telefony zaprezentowane przez Nokię na targach 3GSM w Barcelonie, Navigator ma obudowę z wypolerowanego plastiku oraz srebrną "obwolutę". Od razu czujemy, że jest to solidna komórka, który wytrzyma ewentualne upadki na ziemię. Mechanizm slidera sprawdza się bardzo dobrze - telefon rozsuwa się bez problemów. Jak wygląda obłożenie panelu przyciskami?

Przy zamkniętym telefonie będziemy używać siedmiu przycisków i panelu sterującego. Sześć przycisków kryje za sobą standardowe funkcje (wybór opcji, podjęcie/zakończenie rozmowy, przejście do menu głównego) - siódmy przycisk to natomiast zupełna nowość, czyli róża wiatrów. Po jej naciśnięciu przeniesiemy się do funkcji nawigatora, uruchamiając Nokia Maps. Jeszcze wrócimy do tego tematu.

Po otwarciu telefonu ukazuje się nam standardowy panel z numerami. Klawisze są duże, podświetlane błękitnym światłem. Pisze się na nich bez problemów. W górnej części telefonu znajdziemy kamerę do rozmów wideo. Po drugiej stronie umieszczono aparat 3,2 Mpix.

Komórka ma wymiary 103 na 49 na 14.9 mm i waży 117 g, jest zatem stosunkowo masywna, ale dzięki temu doskonale leży w dłoni, a także sprawia wrażenie solidnego systemu GPS. A o to przecież chodzi. Generalnie, 6210 prezentuje się naprawdę dobrze, bijąc na głowę większość konkurencyjnych sliderów. Jak sprawuje się w praktyce?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: komórka | nawigacja | gps | telefon | mapy | Nokia | Paryż

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje