Żywotność baterii najważniejszym kryterium dla tabletów służbowych

Żywotność baterii, niezawodność i wytrzymałość to kluczowe cechy, którymi powinien charakteryzować się tablet biznesowy – wynika z badania VDC Research, przeprowadzonego wśród osób decydujących o zakupach rozwiązań IT w firmach. Ponadto respondenci, wybierając tablet dla przedsiębiorstwa, zwracają uwagę na to, czy jest on w stanie wytrzymać pracę w bezpośrednim nasłonecznieniu oraz wilgoć.

Jak wynika z badania, najważniejszym elementem w momencie wyboru sprzętu jest bateria urządzenia. Blisko co trzeci ankietowany uznał, że jej żywotność to główny czynnik decydujący o zakupie. Drugim najczęściej wymienianym kryterium była niezawodność urządzenia, na którą wskazało 28 proc. ankietowanych. Z kolei dla niespełna co czwartego badanego ważna była wytrzymałość sprzętu. Co ciekawe, badanie pokazało, że w przypadku tabletów przeznaczonych do pracy w terenie mniej istotna jest cena. Tylko 21 proc. osób uznało ten czynnik za decydujący.

Reklama

Wybierając urządzenie firmowe, decydenci biorą pod uwagę otoczenie, w którym będzie ono pracować. Najważniejszym czynnikiem są tutaj warunki atmosferyczne. 43 proc. badanych szuka urządzenia, które może niezawodnie pracować w warunkach bezpośredniego nasłonecznienia. Z kolei niespełna co czwarty z nich zwraca uwagę na odporność tabletu na wilgoć. Oprócz tego poszukiwaną cechą urządzeń jest możliwość ich obsługi w rękawicach. Wskazało na nią blisko 30 proc. ankietowanych.

Badanie pokazało także, jakie są szanse i zagrożenia dla przedsiębiorstw związane z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Okazuje się, że tablet dopasowany do potrzeb pracownika może prowadzić do wzrostu efektywności nawet o 40 proc. To z kolei przekłada się na większą, średnio o 30 proc., lojalność klientów. Jednocześnie ewentualna awaria urządzenia prowadzi do obniżenia produktywności pracowników mobilnych średnio o 128 minut.

- Nie dziwi fakt, że wytrzymałość jest jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zakupie tabletów służbowych. Urządzenia służące do pracy w terenie są narażone zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i pracę w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Wiadomo także, że awarie sprzętu to nie tylko problem techniczny, ale także dodatkowe koszty finansowe wynikające z nagłych przerw w pracy i konieczności naprawy urządzenia - mówi Jacek Wielgus, Head of CEE Region w Panasonic Computer Product Solutions.

Badanie zostało przeprowadzone przez VDC Research na zlecenie firmy Panasonic. Wzięło w nim udział 186 osób odpowiadających za zakupy rozwiązań mobilnych po stronie przedsiębiorstw.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama