Reklama

Toshiba AT200 - Niemcy już ją prawie mają

Na wrześniowych targach IFA 2011 w Berlinie, Toshiba zaprezentowała swój kolejny tablet internetowy AT200. Kiedy w końcu trafi on do sprzedaży?

Początkowo pojawiały się informacje, jakoby Toshiba AT200 miała trafić do sprzedaży pod koniec listopada. Później niemiecki oddział podaj do informacji, że rynkowa premiera modelu będzie miała miejsce dopiero w styczniu 2012 roku. Okazuje się jednak, że faktycznego debiutu urządzenia na rynku doczekamy się najprawdopodobniej już na dniach, mianowicie w pierwszym tygodniu grudnia.

Reklama

W sklepie Redcoon trwa przedsprzedaż urządzenia za 499 euro (16GB, WiFi) - wysyłka ma nastąpić w ciągu zbliżającego się tygodnia. Natomiast niemiecki Conrad ma datę dostępności ustawioną na szóstego grudnia. Koszt modelu 16GB to 499 euro, a 32GB - 599 euro. Nie ma wersji z 3G.

Czym Toshiba AT200 wyróżnia się na tle konkurencji? Na pierwszy plan wysuwa się najmniej istotna kwestia z punktu widzenia użytkownika, ale podkreślana przez wszystkich - jest to najcieńszy tablet na rynku (7,7 mm grubości, przy okazji waga - 558 g). Kolejna sprawa to zastosowany dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430 o taktowaniu 1,2GHz, który - w przeciwieństwie do Tegry 2 - nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem wideo.

Pozostałe parametry techniczne są zbliżone do innych urządzeń. Na pokładzie modelu znajdujemy ekran o przekątnej 10,1" i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, Androida 3.2 Honeycomb, wyjście microHDMI, slot kart microSD oraz port microUSB.

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tablet | toshiba | Toshiba AT200

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje