Reklama

Tablet powstały ze szczątków MacBooka Pro

Modbook Pro - ta nazwa nie bez powodu kojarzy się z komputerami Apple. Ten 13,3-calowy tablet został zbudowany na bazie komputera spod znaku nadgryzionego jabłka i może pochwalić się podobną specyfikacją.

Najnowsza generacja urządzenia została wyposażona w 13,3-calową matrycę, digitizer firmy Wacom wykrywający 512 poziomów nacisku rysika oraz dysk SSD o maksymalnej pojemności 480 GB. Modbook Pro może pochwalić się dwurdzeniowym procesorem Intel Core i5 trzeciej generacji o taktowaniu zegara 2,5 GHz. Ten układ gwarantuje płynną pracę systemu operacyjnego OS X Mountain Lion, pod kontrolą którego pracuje tablet.

Reklama

Jak powstał Modbook Pro? Kupiono MacBooka, rozmontowano go, a następnie pokrywę z ekranem, klawiaturę i gładzik zastąpiono 13,3-calowym ekranem dotykowym z digitizerem i odpornym na zarysowanie szkłem. Ciekawe jaki stosunek do całej sprawy ma Apple, ale modyfikacje pokroju Modbooka Pro zdaje się tolerować. Nie pozywa i nie blokuje sprzedaży, więc, mimo walki o ten sam rynek, nie uważa go za konkurencję. Nie ulega wątpliwości, że tablet powstały ze szczątków MacBooka jest produktem niszowym, co absolutnie nie odbiera mu swoistej oryginalności.

Cena urządzenia jest nieznana. Przedsprzedaż już ruszyła, ale wysyłka pierwszych egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych rozpocznie się w listopadzie.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tablet | apple | intel | MacBook Pro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje