Reklama

Tablet Nexus 7 za grosze z prenumeratą "The Times"

Choć Rupert Murdoch ogłosił zamknięcie "The Daily", nie rezygnuje z tabletów. Należąca do niego "The Times", jedyna większa brytyjska gazeta, która stosuje na swoich stronach tzw. paywall, ma zamiar subsydiować zakup tabletów Nexus 7 w zamian za cyfrową prenumeratę.

Jeśli czytelnik zdecyduje się na zakup Nexusa 7 32 GB od "The Times", będzie mógł go otrzymać za jedyne 50 funtów. Oczywiście pod warunkiem, że zdecyduje się na cyfrową prenumeratę i przez 18 miesięcy będzie płacił gazecie 17,33 funta, czyli całość kosztować będzie 361,94 funtów. Jeśli użytkownik zapłaci za wszystko za jednym zamachem, cena tabletu i prenumeraty wynosić będzie 299 funtów.

News Corp zachowuje się w tym wypadku dokładnie tak samo, jak operatorzy telefonii komórkowej, którzy dokładają się do zakupu urządzenia, pod warunkiem zobowiązania do miesięcznej opłaty za oferowane przez nich usługi. W przypadku gazety jest to dość nowatorskie podejście, ale przynajmniej usprawiedliwia opłaty za dostęp do treści.

Reklama

Czy oznacza to, że nowy system dystrybucji przyjmie się i tablety będzie można dostać za grosze, czy też, że to początek wprowadzenia regularnych opłat za treści w internecie?

Źródło informacji

Gizmodo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Google Nexus 7 | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje