Reklama

Nvidia wypuści na rynek własny tablet

Popularność nowej Tegry nie jest rewelacyjna. Nvidia na pewno nie zamierza zostawić swojego układu na pastwę losu i wygląda na to, że sama stworzy tablet oparty właśnie na Tegrze 4. Informacja potwierdzająca taki krok pojawiła się w bazie danych benchmarka GFXBench.

Urządzenie miałoby się nazywać Nvidia Tegra Note Premium i jej sercem miałby być czterordzeniowy układ Tegra 4 taktowany zegarem 1,8 GHz. Według informacji zawartych w serwisie całość działa pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean.

Ciekawa jest jeszcze informacja dotycząca rozdzielczość ekranu. Wynosi ona 1280 na 736 pikseli, co zdecydowanie wskazuje na 7-calowy sprzęt. Jeśli faktycznie Nvidia chce powalczyć na rynku tabletów, to anonsowana rozdzielczość może okazać się za niska, chyba że ich sprzęt będzie wyjątkowo tani.

Reklama

Wątpliwości jest sporo, a przykłady innych firm nie napawają optymizmem. Microsoft wpompował w tablety mnóstwo pieniędzy oraz czasu i nie udało mu się zdobyć popularności wśród konsumentów. Czy Nvidia powtórzy ich los?

Mateusz Gadzina

Dowiedz się więcej na temat: Nvidia Tegra 4 | tablet | Nvidia Tegra Note Premium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje