Reklama

Nowy Google Nexus 7 - z Androidem 4.3 Jelly Bean

Google oficjalnie zapowiedziało nową wersję tabletu Nexus 7. Będzie to pierwsze na świecie urządzenie, które korzysta z systemu mobilnego Android w wersji 4.3 Jelly Bean.


Reklama

Nowy Nexus 7 będzie mógł pochwalić się rozdzielczością 1920 na 1200 pikseli. W środku znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro 8064 o taktowaniu 1.5GHz i 2 GB pamięci RAM. W tym modelu nie zapomniano o głośnikach stereo oraz 5-megapikselowym aparacie (z tyłu). Aparat z przodu ma rozdzielczość 1.2 megapiksela. Poprawiony Nexus 7 będzie o 2 mm cieńszy od poprzednika i o 50 gramów lżejszy. Liczba pikseli przypadająca na cal długości wynosi 320. Sprzęt ma wytrzymać 9 godzin bez ładowania. Niestety, nie znajdziemy w nim slotu na karty microSD.

Na tym nowości sprzętowe się nie kończą - nowy model Nexusa ma wyjście HDMI, wspiera technologię NFC oraz Bluetooth 4.0. A także LTE (w Stanach Zjednoczonych). Jego cena w USA wynosi 229 dolarów (wersja z 16GB pamięci) i 269 dolarów za model 32GB. Nexus 7 LTE kosztować będzie 349 dol.  Nexus 7 w wersji 16GB i 32GB z WiFi pojawi się 30 lipca w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie znamy daty polskiej premiery.

Android 4.3

Nowy system oferuje możliwość tworzenia profili z ograniczonym dostępem (np. z myślą o dzieciach). System wpiera OpenGL ES 3.0 (zatem możemy spodziewać się lepszych gier 3D). System ma także radzić sobie lepiej z materiałami HD, wspierać technologię Bluetooth AVRCP (interfejs do sterowania telewizorami, sprzętem Hi-Fi etc.). Android 4.3 ma oczywiście działać szybciej i oferować większy poziom bezpieczeństwa oraz mniejsze zużycie energii. 

System będzie dostępny także dla innych urządzeń z rodziny Nexus. Posiadacze pozostałych urządzeń z Androidem muszą uzbroić się w cierpliwość.INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Google Nexus 7 | Android 4.3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje