Reklama

Kolejny producent narzeka na Windows RT

Microsoft sprzedał około półtora miliona swoich tabletów Surface z Windowsem 8, co trudno uznać za dobry wynik. Inni producenci, którzy również wykorzystują na swoich urządzeniach nową platformę giganta z Redmond, nie kryją rozczarowania.

Prezes Samsunga, JK Shin, ujawnił ostatnio, że “smartfony i tablety bazujące na systemach Windows nie sprzedają się zbyt dobrze“. Przypomnę, że koreańska firma nie ma zbyt wielu powodów, by promować platformę konkurenta, bo w międzyczasie rozwija własne rozwiązania oparte na Linuksie, a największe zyski na rynku mobilnym przynoszą jej gadżety z Androidem.

Reklama

Dyrektor generalny Nvidii, Jen-Hsun Huang, przyłączył się ostatnio do krytyki nowego Windowsa. - Windows RT nas zawiódł, bo sprzedaliśmy znacznie mniej, niż planowaliśmy. Myślę, że każdy sprzedał mniej, niż wcześniej zakładał - powiedział.

Windows stał się więc chłopcem do bicia, na którego łatwo zrzucić winę za niezbyt dużą popularność niektórych urządzeń. To nic, że ATIV Tab Samsunga praktycznie niczym się nie wyróżniał, a nawet tablety z Androidem nie mają łatwej walki z iPadami. Narzekać zawsze można, jednak ostatnie wyniki Nokii pokazują, że problem producentów urządzeń z Windowsem może wcale nie leżeć w niedopracowanej platformie.

Kiepska sprzedaż urządzenia to zwykle składowa wielu elementów, a system Microsoftu jest prawdopodobnie tylko jednym z nich. Huang przyznaje zresztą, że koncern z Redmond powinien się mocniej skupić na rozwoju Windowsa RT dla procesorów ARM, który “prędzej czy później musi wypalić".

Adrian Nowak

komorkomania.pl


Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Windows RT | NVIDIA | tablet | windows 8 | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje