Reklama

iPad mini i iPady czwartej generacji - nowe tablety Apple

iPad mini - tak nazywa się nowy tablet Apple, który podczas konferencji w San Jose został zaprezentowany światu przez szefa koncernu z Cupertino, Tima Cooka. Pokazano także iPady czwartej generacji. iPad mini zadebiutuje w Polsce 2 listopada. Ile przyjdzie za niego zapłacić?

Przekątna ekranu iPada mini wynosi 7,9-cali. Jest również 53 proc. lżejszy od poprzednich modeli. Jego grubość to 7,1 mm. "Jest smuklejszy od ołówka" - twierdzi Apple. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1024 na 768 pikseli, czyli tyle samo co w przypadku iPada 2. To oznacza, że będą na nim działać wszystkie aplikacje z tego modelu. Sercem nowego tabletu jest procesor Apple A5. Pojawią się także złącze Lightning oraz obudowa z anodyzowanego aluminium znane z iPhone'a 5. Do sprzedaży trafi wersja z czarną oraz białą obudową. Apple obiecuje, że iPad mini umożliwi 10 godzin pracy bez konieczności ładowania.

Reklama

iPad mini może się pochwalić "najsmuklejszą baterią, jaką kiedykolwiek zaprojektowaliśmy" - twierdzi Apple. Sugerowana cena detaliczna w USA za model z pamięcią 16 GB (WiFi) to 329 dol. Polska cena tego samego modelu to 1449 zł. Wersja 3G będzie kosztować 1849 zł.

Oprócz iPada mini zaprezentowano także odświeżoną wersję iPada. Tablet czwartej generacji ma procesor A6X - dwukrotnie potężniejszy od poprzedniej jednostki. Również w przypadku tej nowości mamy do czynienia ze złączem Lightning. Będzie można na nim pracować przez 10 godzin. Sprzęt będzie dostępny w kolorze białym oraz czarnym. Wersja 16GB z Wi-Fi ma w USA kosztować 499 dol. Polska cena to 2199 zł.

Apple udało się sprzedać już 100 milionów iPadów. iPad jest odpowiedzialny za 91 procent ruchu z tabletów w internecie. - Dlaczego iPady są takie popularne? - zapytał retorycznie Cook. - Bo ludzie je po prostu kochają - zażartował.

Co jeszcze?

Ponad 200 milionów urządzeń już korzysta z systemu iOS 6. Z App Store pobrano kosmiczną liczbę 35 miliardów aplikacji.

Apple zapowiedziało - jak słusznie spodziewaliśmy się - 13-calowe MacBooki Pro z ekranem Retina. Sprzęt będzie miał rozdzielczość 2560 na 1600 pikseli. Nie zabrakło także nowej, siódmej generacji iMaków z 27- i 21,5-calowymi ekranami, 80 procent smuklejszych od poprzednich modeli. Nowej wersji doczekał się także Mac mini.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje