iPad Maxi - nowy tablet Apple już na początku 2014 r.

​Apple coraz poważniej myśli o wprowadzeniu na rynek zupełnie nowych urządzeń mobilnych. Jednym z nich jest ponad 12-calowy iPad Maxi, który miałby konkurować z ultrabookami.

Okres corocznych aktualizacji produktów Apple zbliża się wielkimi krokami. Wśród nowości światło dzienne ujrzy iPhone 5S, odświeżone MacBooki Air oraz iPad mini z ekranem Retina. To nie wszystko, bo gigant z Cupertino szykuje prawdziwą ofensywę technologiczną.

Wciąż nie wiadomo co z zegarkiem iWatch oraz Apple TV, ale to nie jedyne zupełnie nowe produkty, o których myśli Tim Cook. Według najnowszych informacji, już w pierwszej połowie 2014 r. na rynku może pojawić się tablet roboczo nazywany "iPadem Maxi". Podobnie jak iPad mini, będzie to wariacja podstawowego tabletu Apple. Sprzęt ma mieć 12,9-calowy ekran i być odpowiedzią na zalewającą świat falę ultrabooków.

Nowy tablet Apple ma być również wykorzystywany w celach edukacyjnych i stanowić alternatywę dla cyfrowych podręczników. Niemniej jednak trudno wyobrazić sobie sprzęt gabarytami zbliżony do klasycznego notebooka z systemem iOS na pokładzie. Apple przekonuje, że adaptacja systemu znanego ze znacznie mniejszych urządzeń na ponad 12-calowego kolosa nie byłaby niczym nienormalnym. O specyfikacji technicznej iPada Maxi póki co nie wiadomo nic więcej.

Pojawienie się nowego członka rodziny tabletów giganta z Cupertino najprawdopodobniej sprawi, że anulowany zostanie od dawna szykowany projekt MacBooka z dotykowym ekranem. Na oficjalny komentarz w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Dowiedz się więcej na temat: tablet | apple | iPad Maxi | iOS | Ultrabook

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje