Reklama

HP stawia na Windowsa 8 w tabletach

HP na pewno wróci do segmentu tabletów. Po zapewnieniach Stacy Wolffa w Szangaju, kolejna ważna persona w hierarchii amerykańskiego giganta wyjawiła swoje nadzieje związane z tego typu urządzeniami.

Meg Whitman, prezes wykonawczy HP, zdradziła, że jej firma nie zamierza pogrążyć się w smutku po porażce TouchPada i powróci na rynek tabletów internetowych. Jak stwierdziła, przyczyną zmiany nastawienia jest "ogromny wzrost popularności tych urządzeń" i chęć uszczknięcia dla siebie części pieniężnego tortu. Zamiast brnąć w walkę z iPadem, HP zamierza spróbować swoich sił w biznesowym segmencie tabletów z systemem Windows 8.

Reklama

Whitman nie sprecyzowała, czym HP będzie chciał zawojować rynek. Mimo to wiemy, czego możemy się spodziewać. Jakiś czas temu do sieci wyciekła grafika prezentująca HP Slate 8, pierwszy tablet z Windowsem 8 Pro tego producenta. Urządzenie najprawdopodobniej pojawi się na rynku w listopadzie, a jego specyfikacja będzie obejmować zaawansowane funkcje biznesowe i zabezpieczenia, 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy i akumulator pozwalający na 8-10 godzin pracy. Tablet będzie mierzył 9,2 mm grubości i ważył 680 g.

Co ciekawe, grafika sugeruje, że HP Slate 8 będzie sprzedawany ze stacją dokującą z fizyczną klawiaturą komputerową, a jego wyświetlacz pozwoli na komfortowe korzystanie na zewnątrz (czyżby PixelQi?). Ile w tym prawdy, przekonamy się już za kilka miesięcy.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje