Reklama

Galaxy Tab 4 wycieka na zdjęciach. Przejmie wygląd po Galaxy S5

Niedługo minie rok od momentu, w którym na rynku pojawili się pierwsi przedstawiciele linii Galaxy Tab 3. Nietrudno się więc domyślić, że Samsung pracuje już nad ich następcami. Jeden z wariantów wyciekł właśnie na zdjęciach.

Mowa o wersji z 7-calowym ekranem, do której grafik promocyjnych dotarł @evleaks. Na razie wiadomo, że tablet będzie dostępny w białej oraz czarnej wersji kolorystycznej.

Reklama

Na zdjęciach widoczne są jedynie przód oraz boki urządzenia, ale te nasuwają mocne skojarzenia z Galaxy S5.Dotyczy to zresztą nawet domyślnej tapety. Można więc oczekiwać, że na jego tyle znajdzie się charakterystyczne, perforowane tworzywo, które znamy z S-piątki. Najpewniej też bardzo podobnie będą wyglądały niemal wszystkie nadchodzące urządzenia Samsunga.

Mówi się, że w wyposażeniu Galaxy Taba 4 7.0 znajdzie się 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 i zagęszczeniu 216 pikseli na cal oraz czterordzeniowy procesor z zegarem 1,2 GHz dopełniany przez 1 GB pamięci RAM. Obudowa skrywać ma także dwie kamerki: 3 Mpix (tylna) i 1,3 Mpix (przednia), baterię o pojemności 4450 mAh oraz gniazdo kart microSD. Całość kontrolować będzie najprawdopodobniej Android 4.4 KitKat.

Specyfikacja prezentuje się zatem bardzo przeciętnie, dzięki czemu można oczekiwać, że cena tabletu nie będzie zbyt wygórowana. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo wyśrubowane parametry techniczne Koreańczycy zarezerwowali już dla tabletów z linii Galaxy PRO.

Na zdjęciach prasowych widoczna jest data 24 kwietnia. Biorąc pod uwagę, że fotki Galaxy S5 wskazują datę jego premiery - 24 lutego - można się domyślić, że nie inaczej będzie w tym przypadku. Nowy tablet powinien zatem zadebiutować na rynku za niespełna miesiąc. Póki co nie wiadomo, czy towarzyszyć mu będą warianty z 8- oraz 10,1-calowymi ekranami, choć jest to bardzo prawdopodobne.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje