Reklama

Dell XPS Duo 12 i XPS 10 - nietypowe hybrydy z Windowsem 8

Jeszcze podczas targów IFA 2012, Dell zaprezentował światu zupełnie nowe urządzenia z serii XPS wyposażone w Windowsa 8. Teraz, kiedy nowy system operacyjny Microsoftu jest już na wyciągnięcie ręki, modele XPS 10 i XPS Duo 12 będą mogły zachwycić użytkowników z całego świata.

Oba urządzenia wchodzą w skład segmentu hybrydowych tabletów/konwertowalnych ultrabooków. Najważniejszą cechą każdego z nich jest obecność dotykowego ekranu oraz stacji dokującej z pełnowymiarową klawiaturą QWERTY. Dzięki temu ze zgrabnego tabletu sprzęt w okamgnieniu możemy przemienić w postać eleganckiego komputera mobilnego. Delle XPS 10 i XPS Duo 12 mają wiele cech wspólnych, ale i istotne różnice.

Dell XPS Duo 12

Reklama


Dell XPS Duo 12 to jedna z najoryginalniejszych pozycji dostępnych na rynku. Sprzęt nie tylko cechuje się hybrydową konstrukcją - łatwym demontażem części z ekranem, ale i metalową ramką, która pozwala na jego obracanie. Dzięki temu użytkownik w każdym momencie ma łatwy dostęp do ekranu dotykowego urządzenia i dowolnie może zmieniać kąt jego nachylenia.

Sprzęt wykonany jest perfekcyjnie. Główny składnik obudowy stanowi aluminium wspomagane trwałym plastikiem. Wszystkie elementy spasowano perfekcyjnie i nawet obracany wyświetlacz sprawia wrażenie solidnego.


Jeżeli chodzi o matrycę to XPS Duo 12 oferuje 12,5-calowy panel pojemnościowy pokryty szkłem Gorilla Glass, który pracuje w rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Odwzorowanie kolorów, kontrast i kąty widzenia ekranu potwierdzają, że mamy do czynienia z produktem z najwyższej półki.

Dell XPS Duo 12 oparty został na platformie Intel Ivy Bridge, dzięki czemu jego serce stanowi jeden z procesorów Core i5/i7 trzeciej generacji. W zestawie nie zabraknie do 8 GB pamięci RAM, zintegrowanej karty graficznej i preinstalowanego Windowsa 8 Pro.

Dell XPS 10


Dell XPS 10 to klasyczna hybryda. Zarówno konstrukcją, jak i stylistyką urządzenie przypomina wysoko ocenianego Asusa Transformera Prime Infinity. Z tą różnicą, że tu obraz na 10,1-calowej matrycy ma rozdzielczość 1366 na 768 pikseli. Nie zapewnia to tak doskonałych wrażeń, jak w przypadku modelu XPS Duo 12 czy wspomnianego Asusa, ale do codziennego użytku w zupełności wystarczy. Zwłaszcza, że XPS 10 będzie znacznie tańszy od modelu XPS Duo 12.

Serce tabletu stanowi dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. W zestawie znajdziemy preinstalowanego Windowsa RT oraz cyfrowy rysik, którym dowolnie zmodyfikujemy wyświetlaną treść.

XPS 10 nie będzie ustępował większemu bratu pod względem jakości wykonania. Wysokiej jakości tworzywa sztuczne i zgrabna konstrukcja to najważniejsze cechy mniejszej hybrydy Della.

Urządzenia do oficjalnej sprzedaży powinny trafić w listopadzie, choć ich cena na tę chwilę nie jest znana.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje