Reklama

Dell stworzy pierwszy tablet z Windowsem 8?

Wiele wskazuje na to, że firma Dell będzie jedną z pierwszych, które udostępnią do sprzedaży tablety zarządzane przez Windowsa 8.

Michael Dell niemal od zawsze pozytywnie wypowiadał się na temat nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoftu, który obecnie dostępny jest w wersji Windows 8 Consumer Preview. Producent z niecierpliwością wyczekujący rynkowej premiery "ósemki" już w sierpniu ubiegłego roku wypowiadał się, że platforma ta "wygląda zachęcająco". Już wtedy wiadomo było, że Dell jest nastawiony na tablety z Windows 8.

Reklama

Michael Dell w Bloomberg West powiedział, że premiera tabletu pracującego pod kontrolą Windows 8 i skierowanego przede wszystkim do przedsiębiorców (model został określony mianem "business-friendly") będzie miała miejsce tego samego dnia, w którym system zadebiutuje na rynku.

Oficjalna data premiery Windows 8 nie jest znana,choć system ma zadebiutować na rynku zaraz na początku drugiej połowy 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że na pierwsze tablety z nową odsłoną popularnych "Okienek" również nie będzie trzeba długo czekać.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Windows | tablet | windows 8 | Dell | Microsoft | Tablety z Windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje