Reklama

Czy Nokia N1 to klon iPada mini?

Nowo zaprezentowany tablet Nokii z Androidem do złudzenia przypomina iPada mini. Ile w tym przypadku, a ile zamierzonego działania Finów?

Nokia zaskoczyła cały technologiczny świat prezentując świetny tablet z Androidem. Osoby niezorientowane w temacie powinny wiedzieć, że kilka miesięcy temu dział fińskiej firmy zajmujący się produkcją telefonów został sprzedany Microsoftowi. Z kolei zaledwie przed kilkoma dniami prezes Nokii zapowiedział, że jego spółka nie jest zainteresowana produkcją smartfonów. Wobec takich wydarzeń nikt nie spodziewał się, że Finowie mogą zaprezentować urządzenie mobilne.

Reklama

Tak się jednak stało. Nokia N1 to znakomicie wyposażony i solidnie wykonany tablet z Androidem 5.0. Ma metalową obudowę, ekran o przekątnej 7,9 cala i bardzo przypomina konkurencyjnego iPada mini. Czy to za sprawą identycznej wielkości ekranu? Nie wydaje mi się. Wystarczy popatrzeć na zamieszczone zdjęcia, nie wspominając już o grafikach promocyjnych zaprezentowanych przez Nokię.

Nie mam jednak żadnego "ale" do tych mniej lub bardziej zamierzonych podobieństw. Nokia N1 może być nawet klonem amerykańskiego tabletu. Liczy się to, że wygląda świetnie, ma topową specyfikację i naprawdę przystępną cenę. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę go w polskich sklepach.

Więcej informacji na temat tabletu Nokia N1 znajdziecie w tym miejscu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia N1 | tablet Nokii | iPad mini

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje