Reklama

Asus ujawnia tajemnicę powstania Nexusa 7

Nexus 7 to najnowszy tablet Asusa, który został wyprodukowany przy ścisłej współpracy z Google. W krótkim czasie został okrzyknięty mianem najlepszego tabletu z Androidem w historii. Dziś pracownicy Asusa postanowili podzielić się ze światem interesującymi szczegółami na temat genezy urządzenia, która sięga początku tego roku.

Nie jest tajemnicą, że główną inspiracją dla tabletu Google był zaprezentowany podczas targów CES 2012 Asus Memo 370T - wyposażony ekran o przekątnej 7 cali i wyceniony na 250 dol. Pracownicy Asusa potwierdzili, że wkrótce po ukazaniu tego urządzenia, zgłosili się do nich przedstawiciele Google i zaproponowali nawiązanie współpracy. Miało to miejsce jeszcze w styczniu bieżącego roku, natomiast masowa produkcja Nexusa 7 ruszyła już w maju. Oznacza to, że Asus miał niecałe cztery miesiące na precyzyjne zaprojektowanie urządzenia, dopracowanie wszelkich szczegółów i przeprowadzenie wymaganych testów.

Reklama

Przyjęło się, że standardowo tego typu produkt potrzebuje od sześciu do dwunastu miesięcy, by móc zostać wprowadzonym do sprzedaży. Tajwański producent miał więc naprawdę niewiele czasu na przygotowanie Nexusa 7, przed którym stawiano wielkie oczekiwania. Prezentacja tabletu Memo 370T, który można było wykorzystać jako wzór, okazała się niezwykle skuteczna marketingowo. Pracownicy Asusa twierdzą, że wyzwaniem było podołać wszystkim rygorystycznym wymaganiom ustalonym przez Google - nowy tablet miał być poręczny, tani, a przede wszystkim wydajny. Nie było mowy o żadnym kompromisie.

Jeżeli wierzyć aktualnym wynikom sprzedaży, to zamierzenia te zostały w pełni zrealizowane. Nexus 7 rozchodzi się jak na pniu i w wielu miejscach sprzedano cały nakład. Mamy nadzieję, że trafi on do Polski jak najszybciej.

Piotr Andrzejewski

Dowiedz się więcej na temat: Asus | tablet | Google | Google Nexus 7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje