Reklama

Acer: Microsoft zagrał nie fair

Tablety Surface zaprezentowane w ubiegłym tygodniu przez Microsoftu wywołały spore poruszenie nie tylko wśród klientów, dziennikarzy, ekspertów i analityków, ale także producentów. Acer uważa, że Microsoft zagrał nie fair wprowadzając Surface.

Oliver Ahrens, starszy wiceprezes oddziału Acera na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę, stwierdził, że produkty z serii Surface mogą mieć problemy z zaistnieniem na rynku. Co więcej, będą miały negatywny wpływ na postrzeganie marki Microsoft. Gigant, który dzięki swojemu oprogramowaniu pozwolił wielu producentom komputerów dotrzeć na szczyt, zwrócił się przeciwko nim i postanowił ubrudzić sobie ręce tworzeniem fizycznego sprzętu.

Reklama

Jakby tego było mało, Stan Shih, założyciel Acera, nie jest przekonany, czy Microsoft traktuje tablety Surface poważnie. Według niego, mają one na celu zachęcenie projektantów "dachówek" to bardziej intensywnej pracy. Innymi słowy, ukrytym celem Surface'ów jest nadanie rynkowi tabletów z Windows 8/RT większego tempa, które przełożyłoby się na pewniejszy start pod koniec roku. Obecnie przyszłość tych systemów i wyposażonych weń urządzeń jest patykiem na wodzie pisania - jak będzie wyglądać zaplecze aplikacji? Czy tablety i hybrydy przypadną do gustu klientom? Jak rynek zareaguje na interfejs Metro?

Acer ma prawo wypowiadać się na temat tabletów z Windows 8, bowiem na targach Computex 2012 zaprezentował kilka ciekawych urządzeń.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Surface | Acer firma | Microsoft | windows 8 | tablet | Microsoft Surface

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje