Reklama

Założyciele YouTube’a tworzą konkurencję dla Instagramu i Vine

Krótkie, kilkusekundowe filmiki publikowane w specjalnych serwisach zyskały w ostatnim czasie niezwykłą popularność, głównie za sprawą aplikacji Vine, a w późniejszym czasie także dzięki Instagramowi. Założyciele YouTube’a również zapragnęli zaistnieć w tym specyficznym segmencie, a owocem tego jest aplikacja MixBit.

Czym różni się MixBit od wcześniej wspomnianych usług? Aplikacja pozwala dowolnie łączyć ze sobą, przycinać i wycinać maksymalnie aż 256 filmików, każdy o długości 16 sekund. Nietrudno zatem policzyć, że najdłuższe kompilacje mogą trwać ponad godzinę. MixBit nie jest zatem wyłącznie zbiorem krótkich wideo.

Twórcy podkreślają unikalne funkcje społecznościowe - użytkownik może skorzystać z poszczególnych filmików opublikowanych przez inne osoby, aby stworzyć własną kompilację. Każda z nich jest oznaczona poszczególnymi częściami składowymi, które można dowolnie pobierać i edytować.

Czy to wystarczy, aby MixBit uszczknął swój kawałek tortu? Serwis na dzień dzisiejszy nie oferuje nic szczególnego, należy jednak pamiętać, że stoją za nim twórcy YouTube’a. Być może uda im się powtórzyć sukces sprzed kilku lat.

Aplikacja MixBit dostępna jest całkowicie za darmo dla telefonów z systemem iOS. Niedługo powinna się również pojawić wersja na Androida.

Dowiedz się więcej na temat: MixBit | Instagram | vine | aplikacja | aplikacje mobilne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje