Reklama

YouTube: 40 proc. ruchu na stronie generują urządzenia mobilne

YouTube to aktualnie najpopularniejszy na świecie serwis zawierający olbrzymią bazę filmów przesyłanych strumieniowo. Ilość nowych użytkowników rośnie z każdym miesiącem, co pokazują również statystyki w naszym kraju. Najnowszy dane wskazują ponadto, że już wkrótce największych ruch na stronie będą generowały urządzenia mobilne.

Google ogłosiło, że aktualnie 40 proc. ruchu generowanego na stronie YouTube pochodzi z urządzeń mobilnych (zarówno smartfony jak i tablety). Dla porównania, w 2012 roku ruch ten wynosił 25 proc., zaś w 2011 tylko 6 proc. Z takim tempem przyrostu wszystko wskazuje na to, że w następnym roku to właśnie urządzenia mobilne prześcigną komputery pod względem generowanego ruchu na YouTube. Przykład ten dobitnie pokazuje zmniejszającą się pozycję komputerów PC na rzecz tabletów i smartfonów, co pokazują ostatnie wyniki sprzedaży.

Reklama

Jak się okazuje, YouTube to nie jedyny tego typu przypadek. Podobnie kwestia popularności wygląda w odniesieniu do Facebooka, choć tutaj już w drugim kwartale bieżącego roku urządzenia mobilne uzyskały dominującą pozycję. Wtedy też na 1,15 mld użytkowników, aż 819 mln generowało ruch z poziomu smartfonów i tabletów - łącznie daje to aż 73 proc. udziałów. Czy faktycznie rynek komputerów może czuć się zagrożony?


Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje