Wykrywaj ukryte kamery za pomocą aplikacji na iPhone

Technologia lubi zaskakiwać, tak samo jak twórcy aplikacji, którzy niekiedy wpadają na bardzo... ciekawe pomysły. Przykładem na to jest program, który pomoże nam wykryć ukryte kamery! Nie ważne czy zostały ukryte w długopisie, breloczku do kluczy czy pluszowym misiu. Za pomocą Hidden Camera Detector App można je znaleźć.

Program skanuje wskazane przez nas miejsca i wyłapuje światło odbijające się od obiektywów poukrywanych kamer. Jednak twórcy aplikacji już na wstępie przestrzegają, że lepiej nie używać jej na zewnątrz oraz na przedmiotach, które także mogą silnie odbijać światło, jak np. kieliszki (czyli wiemy już gdzie można schować szpiegowski sprzęt).

Reklama

Poza tym, niekiedy wykryte obiekty mogą nie być kamerami. Gdy wskaźnik jest zielony, Hidden Camera Detector nie ma pewności czy to faktycznie kamera czy też nie. Lepiej się więc wstrzymać z wyrzuceniem drogiego wazonu ze strachu, że ktoś nas podgląda. Aplikacja dostępna jest na iPhone 4 oraz iPhone 4S i w App Store kosztuje około 5 dolarów.

Twórcy zbierają fundusze za pomocą serwisu Indiegogo by ukończyć także wersje na Androida. Jednak nie idzie im zbyt dobrze. Czy warto kupić ten program? Ja raczej nie chodziłbym po sklepach, urzędach czy np. domach znajomych ze smarfonem w ręku w poszukiwaniu ukrytych kamer, ale może komuś się to przyda. Może politykom?

Dowiedz się więcej na temat: aplikacja mobilna | aplikacja na smartfona | iOS | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje