Windows Phone otwiera się na nowych producentów

Windows Phone pomału nadrabia straty do konkurencji, a dużym krokiem naprzód z pewnością jest aktualizacja 8.1, która już niedługo trafi do użytkowników. Wraz z rozwojem platformy Microsoft zachęca nowych producentów do wkroczenia w świat kafelków.

Aktualnie Windows Phone 8 posiada aż 15 producentów, którzy tworzą smartfony z tym systemem. Microsoft na tym jednak nie poprzestaje. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w przypadku telefonów licencja na Windows Phone jest już darmowa. Teraz gigant z Redmond postanowił uprościć proces „rekrutacji” nowych producentów.
 
Działa on podobnie, jak w przypadku deweloperów tworzących aplikacje na kafelkowy system. Zainteresowana firma musi stworzyć własne konto na stronie dev.windowsphone.com, a następnie poczekać na decyzję Microsoftu. W przypadku pozytywnej odpowiedzi, producent zostanie poproszony o przesłanie dodatkowych informacji.
 
Uproszczone zasady oraz darmowa licencja Windows Phone 8 mogą się przyczynić do znacznej popularyzacji tej platformy. Windows Phone z dnia na dzień staje się coraz bardziej atrakcyjny, nie tylko dla użytkowników, ale także producentów. Wraz ze wzrostem zainteresowania pojawi się również większa liczba dostępnych aplikacji. Android oraz iOS będą mieli poważnego konkurenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje