Reklama

Windows Phone 8 będzie bardziej atrakcyjny dla producentów

Windows Phone 8 staje się coraz bardziej popularnym mobilnym systemem operacyjnym, jednak wciąż dużo mu brakuje do objęcia palmy pierwszeństwa. Na sytuację tę składa się wiele czynników, a jeden z nich to mała ilość producentów, którzy tworzą swoje urządzenia pod ten system. W przyszłości może się to zmienić.

Microsoft podczas swojej konferencji na targach Mobile World Congress zapowiedział siedmiu nowych producentów, którzy skupią się na stworzeniu smartfonów z Windows Phone. Dzięki temu system dostanie pokaźny zastrzyk świeżych rozwiązań i stanie się bardziej popularny na całym świecie. 

Reklama

Dotychczas jednak wiele firm narzekało, że koszty licencjonowania systemu przez Microsoft są ogromne i to właśnie dlatego nie opłaca się tworzyć urządzeń z Windows Phone. Gigant z Redmond prawdopodobnie zrozumiał swój błąd. Serwis PCMag donosi, że Microsoft obniży koszty licencji dla producentów nawet o 70 proc. W ten sposób platforma Windows Phone stanie się o wiele bardziej atrakcyjna, co może zaowocować większą ilością dostępnych urządzeń. Swoje zainteresowanie systemem wyraziła już między innymi firma Infosonics.

Aktualnie informacje te nie zostały potwierdzone przez samego zainteresowanego.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows Phone | Windows Phone 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje