Reklama

WhatsApp wprowadził pełne szyfrowanie treści

Popularny, internetowy komunikator – WhatsApp, który posiada blisko miliard użytkowników na całym świecie ogłosił, że wprowadza pełne szyfrowanie treści – tekstu, zdjęć, filmów oraz rozmów.

Spór pomiędzy FBI, a firmą Apple (więcej informacji tutaj) rozpętał dyskusję na temat bezpieczeństwa. Z tego powodu przygotowaliśmy 5 aplikacji, które zadbają o bezpieczeństwo twoich danych. Ale jak się okazuje nie trzeba daleko szukać aby znaleźć program, który szyfruje poufne treści. Wczoraj komunikator WhatsApp, z którego korzysta blisko miliard osób na całym świecie, ogłosił, że wprowadza pełne szyfrowanie treści. Czy jesteśmy świadkami nowego trendu?

Reklama

Mark Zuckerber na swoim profilu ogłosił, że aplikacja WhatsApp, której firmą - matką jest Facebook, będzie szyfrować teksty, zdjęcia, materiały wideo oraz rozmowy w taki sposób, żeby nikt nie miał możliwości ich przechwycenia. Zasada jest prosta: jedyną osobą, która może przeczytać wiadomość jest jej nadawca oraz odbiorca i nikt więcej - żaden haker, cyberprzestępca ani nawet twórcy komunikatora. Taki ruch ma zapewnić prywatność użytkowników programu i zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa. Również dzięki temu komunikacja wejdzie na wyższy poziom, niczym rozmowa twarzą twarz.

Co oznacza to w praktyce? Że organy ściganie nie będą mogły uzyskać dostępu do treści w konwersacji, która odbyła się na WhatsAppie. Trzeba przypomnieć, że Facebook poparł stanowisko Apple w sporze firmy z FBI. Co ciekawe osoba odpowiedzialna za ten projekt Jan Koum, który na swoim profilu ogłosił, że pełne szyfrowanie jest owocem dwuletniej pracy.

Portal BBC przytoczył słowa Amnesty International. Organizacja decyzję, która podjął WhatsApp w sprawie szyfrowania treści nazwała "ogromnym zwycięstwem" prywatności i wolności słowa.

Mobileclick.pl.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: whatsapp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje