Reklama

Uber - nowa wersja aplikacji

Uber prezentuje nową wersję aplikacji. To pierwsza tak duża zmiana w aplikacji od 2012 roku. Na użytkowników Ubera na całym świecie czeka kilka nowości, m.in. widoczny koszt przejazdu w momencie zamawiania, możliwość synchronizacji kontaktów z aplikacją czy podpięcie Ubera pod prywatny kalendarz.

Celem Ubera jest udostępnianie technologii, która pomoże ludziom w jak najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób poruszać się po mieście. Kiedy 7 lat temu w San Francisco powstawał Uber, jego twórcom chodziło o możliwość zamówienia przejazdu za pośrednictwem jednego kliknięcia. Przez te lata wiele się zmieniło - Uber jest dziś dostępny w ponad 500 miastach na całym świecie i oferuje szeroką gamę usług, od uberPOP, przez uberBLACK i uberEATS po  usługę uberPOOL. Jednocześnie, ostatnia zmiana w aplikacji miała miejsce w 2012 roku i w ciągu tych czterech lat stała się ona zbyt skomplikowana i trudna w nawigacji. Dlatego, aby wrócić do korzeni Ubera - czyli do prostoty - firma zdecydowała się na gruntowne przebudowanie technologii, którą oferuje swoim użytkownikom. Nowa aplikacja jest szybsza, inteligentna i ma szansę zrewolucjonizować sposób korzystania z platformy.

Nowa wersja aplikacji

Reklama

Na użytkowników Ubera czeka wiele nowości. Jednym z nowych elementów są skróty - aplikacja będzie zapamiętywać trasy, którymi najczęściej podróżują użytkownicy i na tej podstawie tworzyć skróty, dzięki czemu zamówienie przejazdu będzie jeszcze prostsze i ograniczy się do - dosłownie - kilku kliknięć. Niedługo użytkownicy aplikacji będą mogli zintegrować Ubera ze swoim kalendarzem - dzięki temu aplikacja będzie mogła automatycznie utworzyć skrót, oszczędzając tym samym czas na przeszukiwanie aplikacji w celu znalezienia odpowiedniego adresu. Pojawi się również funkcjonalność, dzięki której po synchronizacji kontaktów oraz udostępnieniu informacji o bieżącej lokalizacji, użytkownicy będą mogli wyznaczyć cel podróży nie do konkretnego miejsca, a do osoby, z którą chcą się spotkać.

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Kolejną istotną zmianą jest sposób komunikowania cen przejazdu - są widoczne od razu po podaniu miejsca docelowego, czyli za pierwszym kliknięciem w ekran aplikacji, Polscy użytkownicy będą mogli porównać cenę przejazdu na danej trasie między usługą UberPOP a UberSELECT (auto wyższej klasy) i podjąć decyzję. Użytkownik widzi też dokładną godzinę swojego przyjazdu do miejsca docelowego.

Podstawowe funkcje pozostają niezmienne - użytkownicy wciąż będą mieli możliwość podzielenia rachunku czy udostępnienia trasy przejazdu przyjaciołom. Wkrótce użytkownicy otrzymają jeszcze większe możliwości integracji z innymi aplikacjami. Uber będzie umożliwiał m.in. sprawdzenie najbliższych odjazdów komunikacji miejskiej dzięki Transit, sprawdzania recenzji na platformie Yelp czy dodawania dedykowanych filtrów na Snapchacie, a to wszystko w trakcie przejazdu, z poziomu aplikacji.

Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich - zarówno posiadaczy telefonów z systemem iOS, jak i Android. Aktualizacja rozpoczęła się 2 listopada i potrwa kilka tygodni.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: uber

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje