Reklama

Smartfony z Tizen OS już niedługo na rynku!

Pierwszym urządzeniem Samsunga opartym na Tizen OS był smartwatch Gear 2. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo użytkownicy będą mogli w pełni poznać możliwości tego systemu. Południowokoreańska firma zamierza bowiem wprowadzić do sprzedaży dwa nowe smartfony. Premiera już niebawem!

Wiceprezes Samsunga w rozmowie z agencją Reuters przyznał, że pierwsze smartfony oparte na systemie Tizen OS pojawią się w sprzedaży jeszcze przed sierpniem bieżącego roku. W planach są dwa urządzenia - jedno o specyfikacji high-endowej, drugie ze średniej półki cenowej. 

Reklama

Yoon Han-kil przewiduje, że urządzenia z Tizenem mogą rocznie stanowić aż 15 proc. całej produkcji Samsunga w tym segmencie. W pierwszej kolejności pojawią się na rynkach, na których „bezproblemowo sobie poradzą”. Można się zatem spodziewać, że Tizen OS będzie podbijał te kraje, gdzie Android nie jest zbyt popularny.
 
Jednocześnie rozmówca zapewnia, że główną platformą Samsunga wciąż pozostanie Android i to właśnie na nim firma będzie się skupiać najbardziej. Yoon przewiduje, że najnowszy smartfon Galaxy S5 sprzeda się jeszcze lepiej, niż zeszłoroczny hit - Galaxy S4.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje