Reklama

Samsung nie będzie musiał aktualizować starszych smartfonów

Od kilku miesięcy w holenderskim sądzie toczyła się sprawa Samsunga, która finalnie miała zakończyć się zmuszeniem koreańskiego producenta do aktualizowania swoich urządzeń przez dłuższy okres czasu. Samsung wygrał jednak całą sprawę i ograniczenia nie zostaną na niego narzucone.

Gdzie więc tkwi problem? Samsung jest jednym z największych producentów urządzeń z Androidem oraz firmą, która sprzedaje każdego roku mnóstwo smartfonów. Nie wszystkie z nich mogą jednak liczyć na długoterminowe wsparcie oraz aktualizacje bezpieczeństwa i samego oprogramowania. Pozew dotyczył również spóźniania się z dostarczaniem do użytkowników aktualnych poprawek bezpieczeństwa. Jak zareagował Samsung?

Reklama

Firma zagwarantowała, iż przynajmniej na terenie Holandii użytkownicy będą mogli liczyć na dwa lata regularnych aktualizacji od momentu kupienia smartfona z logiem Samsunga. Po stronie Koreańczyków stanął sąd i wygląda na to, że nikt nie będzie w stanie zmusić giganta do tego, aby zmienił swoją politykę dotyczącą aktualizacji. Pierwotnie osoby pozywające Samsunga walczyły o to, aby firma zobowiązała się do co najmniej czteroletniego okresu wsparcia dla wszystkich sprzętów.

Podczas całego procesu Samsung miał również dostarczyć odpowiednie dowody wskazujące na to, iż aktualizuje on swoje urządzenia w terminie oraz pracuje nad tym, aby przyspieszyć proces wdrażania poprawek i dużych uaktualnień.

Można podejrzewać, że opisywany wyżej pozew nie będzie ostatnią tego typu sprawą, która dotknie Samsunga w najbliższym czasie. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje