Reklama

Najlepiej sprzedające się smartfony z Windows Phone

​Na rynku smartfonów jeszcze przez długi czas na podium będą platformy z Androidem oraz iOS na pokładzie. Jeśli jednak przyjrzeć się trzeciej pozycji, to tutaj walka jest bardziej wyrównana. Zarówno BlackBerry jak i Windows Phone robią wszystko by zdobyć więcej klientów.


Reklama

W przypadku Microsoftu, obecny wynik nie byłby możliwy bez wsparcia Nokii, której smartfony z rodziny Lumia sprzedają się w przeważającej większości. Serwis AdDuplex opublikował właśnie najnowszy raport najlepiej sprzedających się modeli, wspierających Windows Phone.

Najlepiej sprzedającym się modelem na świecie jest obecnie Nokia Lumia 920 (14 proc. sprzedanych urządzeń), tuż za nim znajduje się Lumia 800, która sprzedała się nieznacznie gorzej, osiągając w granicach 14 proc. Jak widać na ilustracji powyżej, aż 8 z 10 uwzględnionych modeli należy rodziny Nokia Lumia (łącznie 80 proc. rynku), a tylko dwa należą do HTC (8X i 8 S uzyskały po 4 proc. udziałów). Co ciekawe, w zestawieniu zabrakło dokładnych danych liczbowych, co może być jednak zrozumiałe biorąc pod uwagę przepaść, jaka dzieli Windows Phone od iOS i Androida.

Przy okazji ogłoszono, że z Windows Phone 8 w ciągu ostatniego miesiąca zaczęło korzystać aż 5 proc. więcej użytkowników, dając obecnie 12 proc. udziałów. Kwestią czasu wydaje się, kiedy Windows Phone 7 będzie musiał ustąpić.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje