Reklama

Microsoft zwiększa udziały na rynku mobilnym

Niedawno Gartner opublikował raport prezentujący całkowitą ilość urządzeń mobilnych, które sprzedano w 2012 roku. Teraz pojawił się kolejny szczegółowy raport, dotyczący udziałów na rynku OS z naciskiem na Microsoft. Firma z Redmond powoli zwiększa swoje udziały w tym sektorze. Pytanie, czy uda się zagrozić pozycji liderów?

Z najnowszej informacji możemy dowiedzieć się, że na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku udział na rynku OS w przypadku Microsoftu wzrósł do 2,4 proc. Nie jest to wciąż oszałamiający wynik, jednak porównując te dane do ubiegłego roku, kiedy udziały wynosiły zaledwie 1,5 proc., wynik ten może nastrajać optymistycznie.

Reklama

W trzecim kwartale sprzedano 4,058 mln smartfonów z systemem Microsoftu, zaś w ubiegłym roku liczba ta sięgała około 1,7 mln urządzeń. Najbardziej widoczny spadek w prezentowanym poniżej zestawieniu zaliczył z kolei BlackBerry. Obecnie zajmuje trzecią pozycję z 5,3 proc. udziałów, a jeszcze w zeszłym roku posiadał 11 proc. Analitycy szacują, że to właśnie Microsoft może w niedalekiej przyszłości zająć tę pozycję. Jeśli chodzi o liderów w postaci Androida oraz iOS, to ich sytuacja jeszcze przez długi czas nie powinna ulec zmianie.

Solidne wsparcie dla Windows Phone 8 zagwarantowało już HTC oraz Nokia i choć Microsoft dopiero  rozkręca się w tym sektorze, to niewykluczone, że w połączeniu z agresywną kampanią marketingową, powyższy ranking może w przyszłym roku wyglądać zupełnie inaczej.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows Phone 8 | system operacyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje