Reklama

Dodano już milion aplikacji do App Store

Pod koniec października sklep Google Play dogonił App Store w ilości posiadanych aplikacji, która wynosiła 700 tys. Na początku tego tygodnia nastąpił kolejny przełom - odnotowano już przeszło milion aplikacji dodanych do sklepu Apple. Należy jednak tutaj sprecyzować - "dodane" to nie to samo, co "aktualnie dostępne".


Reklama

Informację o przekroczeniu szóstej cyferki podała firma Appsfire, zajmująca się ogólnie rozpowszechnianiem mobilnych aplikacji. Według niej, w milionie zaakceptowanych na urządzenia oznaczone logiem nadgryzionego jabłka aplikacjach, prawie 494 tys. jest płatnych, a niecałe 159 tys. to gry.

Apple oficjalnie chwali się tylko aplikacjami "żywymi", czyli wciąż występującymi w App Store - aktualnie jest ich ponad 736 tysięcy. Według kolejnych obliczeń Appsfire około 336 tys. z nich to programy, za które przyjdzie nam zapłacić, natomiast ilość gier mieści się w granicach 120 tys. Jak widać od 2008 roku, czyli od momentu wejścia iOS na rynek, ten procentowy rozkład niewiele się zmieniał.

Jakikolwiek sposób liczenia nie przyjmiemy, App Store ma się czym pochwalić - zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę ilość pobrań programów, wynoszącą aktualnie 35 miliardów. To jednak nie zmienia faktu, że jego pozycja lidera jest coraz bardziej zagrożona, przez depczącego mu po piętach Google Play, z którego aplikacje pobrano około 25 miliardów razy.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | aplikacja | iOS | iphone | iPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje