Reklama

Cortana nieźle namieszała na Androidzie, blokując „Ok Google”!

Microsoft robi wszystko, aby asystentka głosowa Cortana była numerem jeden na platformach mobilnych i stacjonarnych. Przypomnijmy, ze niedawno została ona wydana na Androida i iOS. W systemie z zielonym robotem można powiedzieć „Hey, Cortana” niezależnie od tego, czy mamy włączoną aplikację, czy patrzymy na nasz ekran główny. Usługa Microsoftu działa znacznie lepiej na Androidzie niż na iOS-ie, ale niestety nie tak dobrze, jak na mobilnym Windowsie.

Nie wszystko póki co działa tak dobrze, jak obiecywał Microsoft. Otóż użytkownicy Cortany z USA, korzystający z "otwartego" Androida, donoszą, iż wypowiedzenie słów "Hey Cortana" całkowicie blokuje ich mikrofon w systemie! Ponadto dodatkowy błąd jaki się pojawia, to brak możliwości aktywowania komendy przy pomocy słów "Ok Google". Ciekawe, czy jest to problem przypadkowy, czy zamierzony. Czyżby Cortana chciała całkowicie wygryźć polecenia głosowe Google?
 
Warto dodać, że Microsoft rozwiązał błąd przez wypuszczenie aktualizacji, która całkowicie usuwa możliwość wywołania głosowego Cortany.

Reklama

Adam Lulek

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje