Reklama

Aplikacje Chrome zmierzają na systemy mobilne

Aplikacje Chrome stają się coraz bardziej popularne, nie tylko za sprawą Chrome OS. Jakiś czas temu Google umożliwiło korzystanie z niektórych z nich w trybie offline, zupełnie jak z zewnętrznych programów. Teraz amerykańska firma ułatwia pracę deweloperom, udostępniając narzędzia umożliwiające przeniesienie aplikacji na systemy mobilne.

Aplikacje Chrome rozszerzają swój zasięg na systemy mobilne dzięki narzędziom deweloperskim bazującym na Apache Cordova, który wykorzystuje HTML, CSS i JavaScript. Platforma pozwala przystosować natywną aplikację do działania na systemach mobilnych i dystrybuować ją za pośrednictwem Google Play oraz Apple App Store. Na dzień dzisiejszy zabrakło wsparcia dla Windows Phone.

Deweloperzy mogą testować swoje aplikacje bezpośrednio z urządzenia mobilnego, lub za pomocą specjalnego emulatora. W przypadku Androida można również skorzystać z Chrome Apps Developer Tool. Powyższe narzędzie jest aktualnie we wczesnej fazie i ciągle się rozwija, jednak już teraz może się przyczynić do znaczącego rozszerzenia zasięgu aplikacji Chrome, na czym skorzystają nie tylko deweloperzy, ale przede wszystkim użytkownicy systemów mobilnych.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Google | chrome

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje