8 aplikacji przydatnych podczas podróży samochodem

Podczas dłuższych podróży samochodem warto wybrać wygodną trasę bez utrudnień i zadbać o optymalne koszty przejazdu. Przedstawiamy 8 aplikacji, dzięki którym podróż samochodem będzie lepiej zorganizowana, wygodniejsza i bardziej korzystna.

TomTom Go Mobile

TomTom GO Mobile to aplikacja od światowego twórców technologii nawigacji. Dostarcza ona informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i umożliwia wybór najlepszej trasy dzięki intuicyjnemu wyszukiwaniu. Mapa pozwala na podgląd budynków i punktów orientacyjnych w 3D oraz na szybki dostęp do naszych ulubionych tras. Posiada także opcję TomTom Traffic, dzięki której wybierzemy najszybszą trasę. Otrzymamy także informacje o fotoradarach i utrudnieniach. Na mapie dostrzeżemy także najbliższe stacje, hotele czy inne użyteczne miejsca. Aplikacja ma również funkcję mapy offline - mapy są zapisywane w naszym smartfonie i nie potrzebujemy połączenia z Internetem by wyznaczyć kolejną trasę.

Reklama

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

NaviExpert

NaviExpert to nawigacja, która podczas trasy informuje o utrudnieniach, fotoradarach, kontrolach i ograniczeniach prędkości. Jesteśmy na bieżąco informowani o przekroczeniu dozwolonej szybkości jazdy. Możemy także porównywać trasy alternatywne na mapie i planować przejazdy wielopunktowe. Aplikacja ma zaawansowany algorytm omijający korki i bogatą bazę użytecznych miejsc. Aplikacja jest bezpłatna przez tydzień. Później musimy wykupić abonament NaviExpert Polska lub NaviExpert Polska i Europa: na 1 miesiąc lub 12 miesięcy. Każda godzina jazdy z nawigacją to pięć godzin extra darmowego abonamentu w ramach programu "Przedłuż Sobie". Ponadto aktualnie w prezencie od HTC i CD Project Red możemy darmowo ustawić głos Wiedźmina Geralta z Rivii.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Yanosik

Jest to projekt społecznościowy, z którego miesięcznie korzysta ponad 1,5 miliona użytkowników. Yanosik zarówno nawiguje do wyznaczonego przez nas celu, jak i ostrzega o fotoradarach, kontrolach prędkości, patrolach, zagrożeniach czy korkach na naszej trasie. Aplikacja zapewnia aktualne dane ponieważ użytkownicy mijający zaznaczone na mapie radary lub inspekcje potwierdzają ich obecność. W ubiegłym roku twórcy aplikacji Yanosik nawiązali współpracę z marką Orlen. Kierowcy zgłaszający zdarzenia drogowe, które potwierdzi inny użytkownik, zyskują punkty VITAY na swoją kartę. Sieć stacji przeznacza co miesiąc aż 2 miliony punktów. Każdorazowe zgłoszenie to jeden punkt na konto zgłaszającego, a jeden na cele charytatywne.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

DriveMode

DriveMode to aplikacja, która upraszcza korzystanie z telefonu w razie potrzeby podczas jazdy samochodem.Interfejs programu ułatwia koncentrację na drodze i dostęp do najpotrzebniejszych funkcji. Możemy głosowo odpowiadać na wiadomości SMS, Facebook Messanger i WhatsApp, głosowo sterować nawigacją i zmieniać utwory. Do naszej dyspozycji mamy także tryb "Nie przeszkadzać", w którym wszelkie połączenia otrzymywane podczas jazdy są odrzucane, a na wiadomości wysyłane są automatyczne odpowiedzi. Drivemode jest laureatem głównej nagrody Android Application Award. Jest dostępna na system Android.

Pobierz na Android

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje