Reklama

8 aplikacji przydatnych podczas podróży samochodem

Podczas dłuższych podróży samochodem warto wybrać wygodną trasę bez utrudnień i zadbać o optymalne koszty przejazdu. Przedstawiamy 8 aplikacji, dzięki którym podróż samochodem będzie lepiej zorganizowana, wygodniejsza i bardziej korzystna.

TomTom Go Mobile

TomTom GO Mobile to aplikacja od światowego twórców technologii nawigacji. Dostarcza ona informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i umożliwia wybór najlepszej trasy dzięki intuicyjnemu wyszukiwaniu. Mapa pozwala na podgląd budynków i punktów orientacyjnych w 3D oraz na szybki dostęp do naszych ulubionych tras. Posiada także opcję TomTom Traffic, dzięki której wybierzemy najszybszą trasę. Otrzymamy także informacje o fotoradarach i utrudnieniach. Na mapie dostrzeżemy także najbliższe stacje, hotele czy inne użyteczne miejsca. Aplikacja ma również funkcję mapy offline - mapy są zapisywane w naszym smartfonie i nie potrzebujemy połączenia z Internetem by wyznaczyć kolejną trasę.

Reklama

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

NaviExpert

NaviExpert to nawigacja, która podczas trasy informuje o utrudnieniach, fotoradarach, kontrolach i ograniczeniach prędkości. Jesteśmy na bieżąco informowani o przekroczeniu dozwolonej szybkości jazdy. Możemy także porównywać trasy alternatywne na mapie i planować przejazdy wielopunktowe. Aplikacja ma zaawansowany algorytm omijający korki i bogatą bazę użytecznych miejsc. Aplikacja jest bezpłatna przez tydzień. Później musimy wykupić abonament NaviExpert Polska lub NaviExpert Polska i Europa: na 1 miesiąc lub 12 miesięcy. Każda godzina jazdy z nawigacją to pięć godzin extra darmowego abonamentu w ramach programu "Przedłuż Sobie". Ponadto aktualnie w prezencie od HTC i CD Project Red możemy darmowo ustawić głos Wiedźmina Geralta z Rivii.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Yanosik

Jest to projekt społecznościowy, z którego miesięcznie korzysta ponad 1,5 miliona użytkowników. Yanosik zarówno nawiguje do wyznaczonego przez nas celu, jak i ostrzega o fotoradarach, kontrolach prędkości, patrolach, zagrożeniach czy korkach na naszej trasie. Aplikacja zapewnia aktualne dane ponieważ użytkownicy mijający zaznaczone na mapie radary lub inspekcje potwierdzają ich obecność. W ubiegłym roku twórcy aplikacji Yanosik nawiązali współpracę z marką Orlen. Kierowcy zgłaszający zdarzenia drogowe, które potwierdzi inny użytkownik, zyskują punkty VITAY na swoją kartę. Sieć stacji przeznacza co miesiąc aż 2 miliony punktów. Każdorazowe zgłoszenie to jeden punkt na konto zgłaszającego, a jeden na cele charytatywne.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

DriveMode

DriveMode to aplikacja, która upraszcza korzystanie z telefonu w razie potrzeby podczas jazdy samochodem.Interfejs programu ułatwia koncentrację na drodze i dostęp do najpotrzebniejszych funkcji. Możemy głosowo odpowiadać na wiadomości SMS, Facebook Messanger i WhatsApp, głosowo sterować nawigacją i zmieniać utwory. Do naszej dyspozycji mamy także tryb "Nie przeszkadzać", w którym wszelkie połączenia otrzymywane podczas jazdy są odrzucane, a na wiadomości wysyłane są automatyczne odpowiedzi. Drivemode jest laureatem głównej nagrody Android Application Award. Jest dostępna na system Android.

Pobierz na Android

Mobileclick.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje